• Pacjent w szpitalu
  Co piąty polski pacjent potrzebujący przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych szpiku nie znajduje odpowiedniego pod względem genetycznym dawcy – przypomina Fundacja DKMS z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, który obchodzimy 28 maja.
 • Kobieta chora na nowotwór
  Jedyną szansą na pełne wyleczenie chorego na białaczkę jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Inne metody mogą doprowadzić do remisji choroby (co nie zawsze gwarantuje jej trwałość), a ich celem jest przedłużenie życia i utrzymanie dobrego stanu ogólnego pacjenta.
 • Probówki z krwią
  Co 3 Polak sądzi, że metodą pobrania szpiku jest… punkcja kręgosłupa. Takie są wyniki badania TNS Polska dla Fundacji DKMS „Nowotwory krwi i idea dawstwa szpiku i komórek macierzystych oczami Polaków”. A to mit!
 • Badanie krwi
  Ponad 500 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych zarejestrowało się tylko jednego dnia w warszawskich urzędach dzielnicowych w wyniku akcji przeprowadzonej wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy i Fundację DKMS - jeden z 14 ośrodków zrzeszających w Polsce potencjalnych dawców.
 • Karol chory na białaczkę
  Dziewięcioletni Karol pokonał sepsę, wygrał z białaczką limfoblastyczną, teraz po raz trzeci walczy o życie - tym razem z ostrą białaczką szpikową. W tych zmaganiach potrzebuje pomocy bliźniaka genetycznego.
 • Probówki z krwią
  Zachęcamy parafie do zorganizowania Dnia Dawcy Szpiku, podczas którego wierni mogliby zarejestrować się jako potencjalni dawcy - powiedział Wojciech Niewinowski z Fundacji DKMS. Dodał, że dawcą może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 r. ż.
 • Beata Łanowy: To jest taka mała cząstka nas, a może uratować komuś życie
  Dla niektórych chorych na białaczkę jedyną nadzieją na wyzdrowienie jest przeszczep. Do tej grupy należała Bogusława Gajda. Dawcą szpiku dla niej została Beata Łanowy.
 • Probówki z krwią
  Do 28,5 mln zwiększyła się liczba potencjalnych dawców szpiku kostnego na świecie i wkrótce przekroczy 30 mln – informuje światowa organizacja zrzeszająca rejestry dawców WMDA z okazji obchodzonego 17 września Światowego Dnia Dawcy Szpiku.
 • Próbki krwi
  Leczenie nowotworów krwi zrewolucjonizowały przeszczepy szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych oraz rozwinięcie na całym świecie dawstwa szpiku – ocenili specjaliści.
 • Krew w probówkach
  Na świecie jest już 26 mln potencjalnych dawców szpiku - poinformowano podczas odbywającego się w Walencji 42. kongresu Europejskiego Towarzystwa Przeszczepiania Szpiku i Krwi (EBMT). Z tej grupy prawie 1 mln dawców to Polacy.