• Krew
  W naszym kraju zarejestrowanych jest niemal 1,7 mln potencjalnych dawców szpiku – pod tym kątem Polska plasuje się na miejscu trzecim w Europie i szóstym na świecie. Wielu z nas nie podejmuje jednak decyzji o wypełnieniu deklaracji ze względu na wciąż żywe mity dotyczące procedury oddawania szpiku.
 • Krew
  Pierwsze objawy nowotworów krwi to ogólne pogorszenie się stanu zdrowia, które są często bagatelizowane. Jednak białaczka nie jest wyrokiem. Dzięki dawcom komórek macierzystych choroba w wielu przypadkach jest całkowicie uleczalna.
 • Cztery lata temu mały Staś przeszedł przeszczep szpiku kostnego i wygrał walkę z białaczką. Na raka chorował niemal od urodzenia – został zdiagnozowany zanim skończył dwa lata. Dziś ma już 8 lat, jest pogodnym małym chłopcem, kocha taniec towarzyski, piłkę nożną, śpiew i wędkowanie. Jak wyglądała jego walka z chorobą?
 • Pacjent w szpitalu
  Co piąty polski pacjent potrzebujący przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych szpiku nie znajduje odpowiedniego pod względem genetycznym dawcy – przypomina Fundacja DKMS z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, który obchodzimy 28 maja.
 • Kobieta chora na nowotwór
  Jedyną szansą na pełne wyleczenie chorego na białaczkę jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Inne metody mogą doprowadzić do remisji choroby (co nie zawsze gwarantuje jej trwałość), a ich celem jest przedłużenie życia i utrzymanie dobrego stanu ogólnego pacjenta.
 • Probówki z krwią
  Co 3 Polak sądzi, że metodą pobrania szpiku jest… punkcja kręgosłupa. Takie są wyniki badania TNS Polska dla Fundacji DKMS „Nowotwory krwi i idea dawstwa szpiku i komórek macierzystych oczami Polaków”. A to mit!
 • Badanie krwi
  Ponad 500 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych zarejestrowało się tylko jednego dnia w warszawskich urzędach dzielnicowych w wyniku akcji przeprowadzonej wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy i Fundację DKMS - jeden z 14 ośrodków zrzeszających w Polsce potencjalnych dawców.
 • Karol chory na białaczkę
  Dziewięcioletni Karol pokonał sepsę, wygrał z białaczką limfoblastyczną, teraz po raz trzeci walczy o życie - tym razem z ostrą białaczką szpikową. W tych zmaganiach potrzebuje pomocy bliźniaka genetycznego.
 • Probówki z krwią
  Zachęcamy parafie do zorganizowania Dnia Dawcy Szpiku, podczas którego wierni mogliby zarejestrować się jako potencjalni dawcy - powiedział Wojciech Niewinowski z Fundacji DKMS. Dodał, że dawcą może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 r. ż.
 • Beata Łanowy: To jest taka mała cząstka nas, a może uratować komuś życie
  Dla niektórych chorych na białaczkę jedyną nadzieją na wyzdrowienie jest przeszczep. Do tej grupy należała Bogusława Gajda. Dawcą szpiku dla niej została Beata Łanowy.