• deszcz
   Jak podaje IMGW, południowo-zachodnia i częściowo centralna Europa jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Nad pozostałym obszarem dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Nad zachodnią połową Polski rozbuduje się klin wyżowy, reszta kraju pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Na południowym wschodzie zaznaczy się strefa pofalowanego frontu. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, tylko na krańcach południowo-wschodnich utrzyma się cieplejsza masa powietrza.
 • Burza
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym deszczem i burzami z gradem dla województw wschodniej części kraju oraz dla województw nadmorskich.
 • deszcz
   Jak podaje IMGW, północno-zachodnia i częściowo centralna Europa znajdą się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym wraz z układem frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem słabych wyżów. Polska znajdzie się na skraju niżu, który od zachodu będzie się przemieszczał przez Polskę, w strefie frontów atmosferycznych. Napłynie nieco cieplejsza, a w dzień od zachodu kraju, ponownie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.
 • Burza nad miastem
  Od rana będzie dość pogodnie, ale w drugiej części dnia pojawią się gwałtowne burze. Lokalnie możliwy będzie grad.
 • Pogoda
   Jak informuje IMGW, zachodnia, centralna i częściowo południowa Europa będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, natomiast północna część Wysp Brytyjskich i Europa Wschodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na Polskę będzie oddziaływał wspomniany wyż. Z zachodu będzie napływało chłodniejsze powietrze polarne morskie.
 • Burza
  Jak informuje IMGW, w sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, miejscami na północy, południu i wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 st.C do 29 st.C; gdzieniegdzie na Śląsku 30 st.C; chłodniej nad morzem i Podhalu od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
 • Deszcz
  Jak podaje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska jest w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie wschodnie i północno-wschodnie obszary kraju pozostaną pod wpływem niżu znad Estonii. Nad Polskę napływa chłodna polarna morska masa powietrza.
 • Burza
   Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz wschodnia będzie znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia. Środkowa i zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w masie powietrza polarnego morskiego.
 • Jak informuje IMGW, zachodnia Rosją, basen Morza Śródziemnego oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Zachodnia i częściowo centralna Europa jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, który połączy się z wyżem nad Morzem Norweskim. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej związanej z wypełniającym się niżem nad północno-zachodnią Rosją. Z północy nadal napływa chłodne powietrze polarne morskie.
 • Powódź na Syberii
  Wskutek powodzi w obwodzie irkuckim na Syberii zginęły już 23 osoby - podało w poniedziałek rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Obecna powódź jest największa w historii obserwacji meteorologicznych pod względem ilości opadów w tym regionie.