• Badanie glukometrem
  Konieczne jest jak najszybsze wprowadzenie ogólnopolskiego kompleksowego programu zapobiegania, wczesnej diagnozy i leczenia cukrzycy – przekonywali eksperci w czwartek w Warszawie podczas konferencji prasowej „Cukrzyca w systemie ochrony zdrowia”. – W ocenie diabetologów w naszym kraju na cukrzycę choruje około 8 proc. ludności – podkreślał doktor Jerzy Gryglewicz, ekspert ochrony zdrowia. – Prawie 70 proc. chorych na cukrzycę umiera z powodu schorzeń układu krążenia – wskazywała Małgorzata Marszałek z Polskiego Towarzystwa Diabetyków.
 • Stetoskop
  Środowiska lekarzy i rodziców apelują o zmiany w opiece medycznej nad otyłymi dziećmi. Proszą o wprowadzenie porad żywieniowych oraz nowej specjalizacji lekarskiej. 
 • "SŁODYCZ ZABIJA". KAMPANIA PRZECIWKO CUKRZYCY
  Czy cukier może być groźny? Trafiająca do wyobraźni kampania informacyjna przygotowana przez Tajlandzkie Stowarzyszenie Diabetyków otwiera oczy na problem, z którym często zmagają się chorzy na cukrzycę. Zaprezentowane na plakatach trudno gojące się rany w rzeczywistości wykonane są z najlepszych delicji - ciast, słodkich sosów i smakowitych gęstych polew. Efekt szokuje, ale jednocześnie robi ogromne wrażenie...
 • Bartosz Arłukowicz
  Diabetycy rozpoczynają batalię o wprowadzenie leków inkretynowych, czyli nowoczesnego środka walki z cukrzycą, na listę lekarstw refundowanych.
 • Przepracowanie
  Cukrzyca to podstępna choroba, rozwija się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Natomiast w tym czasie niszczy organizm od środka, między innymi nerki oraz oczy.
 • Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo
  Na świecie blisko 346 milionów osób choruje na cukrzycę. 40-50 proc. przypadków tej choroby pozostaje jednak nierozpoznanych, w Polsce jest to 30 proc. - mówili eksperci podczas konferencji "Diabetologia 2011" w Warszawie.
 • Powikłania po cukrzycy kosztują pięć razy więcej niż leczenie
  Można uniknąć chorób sercowo-naczyniowych, niewydolności nerek, amputacji nóg czy utraty wzroku. To konsekwencje tylko jednej choroby, która nieleczona kosztuje bardzo wiele i pacjenta, i państwo. Na walkę z powikłaniami budżet państwa wydaje nawet pięć razy więcej niż na leczenie.
 • Naukowcy dowodzą, że cukrzyca może zwiększać ryzyko wystąpienia parkinsona
  Wieloletnie badania z udziałem kilkuset pacjentów wykazało, że istnieje związek pomiędzy cukrzycą a ryzykiem zachorowania na parkinsona – donosi magazyn „Diabets Care”.