• Niedobór witamin
  Pękające kąciki ust, dziwna wysypka... - twoje ciało samo może dać ci znać, że masz niedobór witamin. Konkretne objawy wskazują brak konkretnych witamin. Zobacz.
 • Jak słodycze działają na mózg?
  Napoje, batoniki, ciasteczka, słodkie przekąski - lepiej odstaw je czym prędzej. Naukowcy odkryli, że takie produkty bardzo niekorzystnie oddziałują na mózg.
 • Venice A Fulton opracował dietę bardziej popularną niż Dukana?
  Wysokobiałkowa dieta Dukana odchodzi w przeszłość i ustępuje miejsca diecie Venice'a A Fultona, która ma już rzeszę swoich zwolenniczek. Zasady nowej diety są naprawdę znośne. I, co ważne, trwa tylko sześć tygodni!
 • Madonna na wręczeniu nagród Gucci Award for Women in Cinema
  W kwestii zdrowego stylu życia Madonna należy do grona najbardziej zdyscyplinowanych gwiazd. Jednak nawet królowej pop nie omijają kulinarne pokusy, z którymi musi walczyć: pudding toffi z polewą, kiełbaska, a także puree z groszku albo ziemniaków.
 • Chcesz jeść mniej? Chwytaj za wielki widelec!
  Od lat za najskuteczniejszy sposób na utrzymanie smukłej sylwetki uważa się dietę polegającą na zjadaniu niewielkich porcji. Tylko co robić, by jeść mniej?! Naukowcy już wiedzą. Oto ich odkrycie.
 • Dieta śródziemnomorska chroni przed nadciśnieniem i otyłością
  Tak niewiele trzeba, by uchronić się przed groźnymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak otyłość czy nadciśnienie. Wystarczy codzienny jadłospis zbudować według zasad diety śródziemnomorskiej - zalecają naukowcy z Grecji, powołując się na przeanalizowane dane na temat stanu zdrowiu i stylu odżywiania pół miliona osób.