• Kobieta u dentysty
  Od dentysty wrócimy ze skierowaniem na badanie poziomu glukozy we krwi? To możliwe. Coraz częściej stomatolodzy jako pierwsi zauważają symptomy nieleczonej, a nieraz zaawansowanej cukrzycy. W jednym z warszawskich gabinetów w ciągu miesiąca jest nawet 5 takich przypadków. A to tylko wycinek gigantycznego problemu.
 • Glukometr
  Półtora miliona zgonów rocznie, zdecydowana większość w krajach rozwijających się. To efekt choroby, którą wywołuje niewłaściwa dieta i brak ruchu, a w konsekwencji otyłość.
 • Badanie glukometrem
  Co 10 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę u dwóch osób, a jedna osoba umiera w następstwie tej choroby. Każdy dzień z tą chorobą pełen jest wyrzeczeń i przestrzegania ściśle określonych zasad. O tym jak wyglądają 24-godzinny z życia osoby chorej na cukrzycę opowiadają twórcy aplikacji dla diabetyków Diabetee.
 • Aby uchronić się przed cukrzycą - spaceruj
  Regularne spacery mogą chronić starsze osoby przed cukrzycą. Tak wynika z badań naukowców z USA.
 • Będzie nowa terapia leczenia cukrzycy?
  Świetna wiadomość dla chorych na cukrzycę. Naukowcy odkryli hormon, który pomoże pacjentom uniknąć codziennych zastrzyków z insuliną.
 • Regularne ćwiczenia na siłowni pomagają uchronić się przed cukrzycą
  Epidemia cukrzycy typu 2 - przewlekłej choroby, grożącej śmiertelnymi powikłaniami - nabiera tempa. Naukowcy podpowiadają, jak ją zatrzymać. Poznaj najnowsze zalecenia.
 • Na nowej liście refundacyjnej nieobecne są analogi długo działające
  Na nowej liście leków refundowanych, która zaczęła obowiązywać od 1 marca, ciągle brak nowoczesnych leków dla chorych na cukrzycę, w tym długo działających analogów insuliny oraz leków inkretynowych - komentują diabetolodzy oraz chorzy na cukrzycę.