• Łosoś
  Dieta, która zawiera białko pochodzące z mięsa zwierzęcego i ryb zapobiega udarowi mózgu – dowiedli naukowcy, którzy przez 14 lat analizowali stan zdrowia ponad 254 tys. osób.
 • Dieta proteinowa przyczyną zakwaszenia organizmu?
  Prawidłowe funkcjonowanie organizmu w dużej mierze zależy od równowagi kwasowo-zasadowej. Jeśli w wyniku niezdrowego trybu życia i błędów żywieniowych stężenie kwasów przekracza normę i mamy do czynienia z tak zwanym zakwaszeniem, ciało reaguje obrzękami, nasileniem się zmian skórnych oraz zmarszczek, zawrotami i bólami głowy, chronicznym zmęczeniem i pojawieniem się cieni pod oczami.
 • Jajko
  "Przed pracą zjedz jajko" - to słynne hasło z kampanii społecznej z lat 50. Dziś to hasło ponownie zyskała na aktualności. Naukowcy przekonują, że jajko na śniadanie pozwala zachować szczupłą sylwetkę.
 • Sylwetka kobiety
  Dieta Dukana to ostatnimi czasy największy hit w odchudzaniu. Tymczasem pojawiła się nowa dieta cud, która ma szansę zdeklasować poprzedniczkę. Metoda Venice'a A Fultona pozwala nie tylko schudnąć, lecz również pozbyć się cellulitu. Nowa dieta odwraca do góry nogami kilka dietetycznych „prawd objawionych”...
 • Dieta, odchudzanie
  Tak zwany „Dukan” to jeden z największych dietetycznych hitów ostatnich lat. Diety proteinowe zrewolucjonizowały odchudzanie i imponują efektami w walce ze zbędnymi kilogramami, ale czy na pewno są bezpieczne? Plusu i minusy diet Dukana i Atkinsa oraz tajniki diet niskowęglowodanowych zdradza dietetyczka Milena Nosek.
 • Dieta bogata w proteiny pomaga skutecznie schudnąć.
  To dobra wiadomość dla tych, którzy pobłażliwie potraktowali świąteczne ostrzeżenia dietetyków. Naukowcy przekonują, że zbilansowana dieta wzbogacona o proteiny pozwala skuteczniej tracić na wadze.