• Cygan "Django", promujący multikulturowość, nie przystawał do czystej i rasowej sztuki nazistów. Taki film w gorącym 2017 roku otwiera Berlinale.
  Zapowiada się ciekawie. Nie tylko z powodu programu, w którym zobaczymy m.in. nowe "Django" i "Pokot" Agnieszki Holland, ale także ludzi, którzy obrazy te będą w tym roku oceniać. Przewodniczący jury konkursu głównego Paul Verhoeven to prawdziwy enfant terrible holenderskiego kina. Kontrowersyjny, ambiwalentny, skandalizujący, zaskakujący. Miotający się między komercją a kinem artystycznym. Od niego zależeć będzie najwięcej.
 • Nikt nie potrafi tak urozmaicić jazdy samochodem, jak Tarantino
  Fani twórczości Quentina Tarantino przygotowali niecodzienny montaż jego filmów – skoncentrowali się na ujęciach jazdy samochodem.
 • Christoph Waltz i Quentin Tarantino
  "Moje serce nie tylko pulsuje, ono pęka z dumy. To jest coś, czego ja jako gość z Wiednia nigdy nie wymarzyłbym w najdzikszych snach" – mówił Christoph Waltz podczas odsłonięcia jego gwiazdy w hollywoodzkiej Alei Gwiazd.
 • Misty Upham umarła w tajemniczych okolicznościach
  Sprawą zaginięcie Misty Upham żyli fani kina od dwóch tygodni. Znana z ról w filmach "Django" i "Sierpień w hrabstwie Osage" aktorka zaginęła na początku października. Teraz już wiadomo, że nie żyje.
 • Stopklatka wybrała najlepsze filmy 2013 roku:
  Rok 2013 na kinowych ekranach podsumowali polscy krytycy. Redaktorzy Stopklatki i zaprzyjaźnieni dziennikarze oddali głosy na najlepsze filmy, które premierę w Polsce miały pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia minionego roku. Po ich zliczeniu powstał poniższy ranking:
 • 1. "Hobbit: Niezwykła podróż" – 8,4 miliona ściągnięć
  Film "Hobbit: Niezwykła podróż" znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia najczęściej ściąganych filmów 2013 roku, które sporządził serwis Flickeringmyth. Po piracką kopię pierwszej części nowego dzieła Petera Jacksona sięgnęło aż 8,4 miliona internautów. Niewiele mniej osób (8,1 miliona) ściągnęło "Django" Quentina Tarantino. Trzecie miejsce w niechlubnym rankingu zajął film "Szybcy i wściekli 6" Justina Lina (7,9 miliona ściągnięć). Poniżej pierwsza dziesiątka najczęściej "piraconych" produkcji 2013 roku:
 • Quentin Tarantino nie chce nowego "Kill Billa"
  Quentin Tarantino nie zmienił zdania co do potencjalnej realizacji trzeciej części "Kill Billa".
 • 1. "Człowiek ze stali
  Google opublikowało listę filmów, które były szukane najczęściej przez użytkowników najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej. Oto dziesięć hitów roku 2013:
 • Quentin Tarantino: Nie będzie to sequel "Django"
  Quentin Tarantino zapowiedział, że jego następnym filmem będzie western. Reżyser pracuje właśnie nad scenariuszem do najnowszego obrazu.
 • Najlepsze filmy pierwszego półrocza 2013 roku
  Pół filmowego roku już za nami, więc nadszedł czas pierwszych podsumowań. O takie pokusił się serwis Stopklata.pl, który siłami i głosami swoich redaktorów oraz zaprzyjaźnionych krytyków przygotował listę najlepszych obrazów, które premierę w polskich kinach miały od 1 stycznia do 30 czerwca 2013. Oto złota piętnastka: