• Polska autostrada
  W jakich krajach Europy kierowcy jeżdżą najwolniej na autostradach? Gdzie jest najlepiej rozwinięta sieć autostrad? Jak na tle innych państw europejskich kształtuje się pozycja Polski? Oto raport specjalistów Oponeo stworzony w oparciu o dane systemu Yanosik, organów państwowych oraz operatorów dróg poszczególnych krajów.
 • Donald Tusk wychodzi z prokuratury
  Narzekanie Donalda Tuska na długość jego przesłuchania w prokuraturze jest śmieszne - podkreślił w czwartek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Przypomniał m.in., że Zbigniew Ziobro raz był przesłuchiwany przez prokuraturę przez 11 godzin.
 • Donald Tusk wychodzi z prokuratury
  Ani Donald Tusk, ani jego pełnomocnik nie złożyli zastrzeżeń do przebiegu czynności - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański. Jak powiedział, zeznania Tuska były niezbędne dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, w której zeznawał.
 • Raport WHO pokazuje, że żyjemy coraz dłużej
  Europejczycy są coraz zdrowsi, ale mężczyźni żyją znacznie krócej niż kobiety. Takie wnioski zawiera opublikowany dziś kluczowy raport Światowej Organizacji Zdrowia.
 • MS Vale Brasil
  W kategorii najdłuższych statków świata bezkonkurencyjny pozostaje tankowiec Knock Nevis. Jednostka ma 458 metrów długości - to więcej niż wysokość Empire State Building w Nowym Jorku (443 metry)... Zobacz galerię morskich kolosów!
 • Ekranoplan "Kaspijski potwór"
  Najdłuższy samolot świata miał ponad 100 metrów długości, ale nigdy nie przeszedł testów i nie trafił do masowej produkcji. Przy nim tradycyjne samoloty pasażerskie nie wyglądają już tak imponująco. Zobacz galerię!
 • Długość i rozmiar penisa pod lupą naukowców
  Długość jednak ma znaczenie? Jak pokazują najnowsze badania naukowców, długość palca wskazującego może mieć związek z długością tego, na czym mężczyznom najbardziej zależy.
 • Mężczyzna
  14,29 cm - tyle wynosi średnia długość członka mężczyzny w Polsce. Uczeni z Australijskiej Narodowej Agencji Zdrowia i Opieki Społecznej przeprowadzili wielkie mierzenie i stworzyli niezwykłą mapę zestawiającą długość penisa w różnych krajach świata.
 • Za pół wieku będzie mniej Polaków. Aż o 6 milionów
  Polaków będzie mniej aż o 6 milionów, za to dwukrotnie zwiększy się liczba emerytów. I to już niedługo. Takie alarmujące wizje kreśli najnowszy raport Komisji Europejskiej.
 • Żyjemy coraz dłużej - pokazują najnowsze badania
  W ostatnich 20 latach przeciętna długość życia Polaków zwiększyła o 4 lata, ale tempo spadku umieralności z powodu chorób serca zmniejsza się - wykazał raport NATPOL 2011.