• Wolontariat odmładza. Warto się przekonać
  Na emeryturze można rozpocząć nowy etap życia, skupić się na rozwoju osobistym i ponownie otworzyć na świat - mówią członkowie organizacji skupiających aktywnych seniorów w Pawilonie Europejskiego Roku Wolontariatu. W czwartek dyskutowano o wolontariacie osób starszych.
 • Iran twierdzi, że pomagał libijskim powstańcom
  Iran dyskretnie dostarczał pomoc humanitarną libijskim rebeliantom jeszcze przed upadkiem Trypolisu - powiedział szef irańskiego MSZ Ali Akbar Salehi dziennikowi "Jam-e'Jam".
 • Polacy podarowali rekordową sumę organizacjom dobroczynnym
   Rekordową kwotę prawie 400 mln zł przekazali w ramach tzw. 1 procenta organizacjom pożytku publicznego podatnicy w rozliczeniu za 2010 rok - wynika z szacunków Ministerstwa Finansów. To o 43 mln więcej niż w ubiegłym roku i o prawie 20 mln zł więcej, niż w 2008.
 • Czeski potentat chce przeznaczyć swój majątek na cele charytatywne
  Uważany za jednego z najbogatszych ludzi w Czechach dyrektor generalny największej czeskiej spółki energetycznej CEZ Martin Roman chce przekazać większość swego prywatnego majątku na cele charytatywne.
 • Najchętniej pomagamy niepełnosprawnym i zwierzętom
  Polacy coraz częściej przekazują 1 proc. podatku organizacjom dobroczynnym. Komu najchętniej pomagamy? Z badań wynika, że najwięcej pieniędzy dostają fundacje, które pomagają nieuleczalnie chorym i niepełnosprawnym, czy też ratują zwierzęta.
 • Wielka feta dziennikarzy. Pieniądze pójdą dla powodzian
  Dożywianie dzieci w szkołach z terenów najbardziej dotkniętych tegoroczną powodzią - na ten cel zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas XIII już Charytatywnego Balu Dziennikarzy. Impreza odbędzie się 5 lutego 2011 r. w Auli Politechniki Warszawskiej.
 • 65 incydentów w czasie finału WOŚP. Policja: To mało
  Podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju doszło do 65 incydentów - w większości to kradzieże puszek z pieniędzmi, ale też rozboje i oszustwa. Mimo to policjanci oceniają, że było spokojnie.
 • Do polskich ofiar nazizmu ma trafić 2,5 mln euro z datku Deutsche Bahn
  Ponad 10 tys. ofiar nazizmu - za pośrednictwem Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie - otrzyma pomoc pieniężną lub inne świadczenia finansowane z datku Deutsche Bahn. W sumie do Polski ma trafić połowa z 5 mln euro, które przekażą na rzecz ofiar nazizmu niemieckie koleje.
 • Benedykt XVI prosi o wsparcie dla kardynała Nycza
  Benedykt XVI wezwał Polaków, by wspierali modlitwą metropolitę warszawskiego Kazimierza Nycza, który na konsystorzu otrzymał insygnia kardynalskie. Przed modlitwą Anioł Pański papież mówił też o ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy "Szlachetna paczka".
 • UNICEF: ponad 4,7 tys. zachorowań na cholerę na Haiti
  Ok. 4,7 tys. zachorowań i ponad 330 zgonów, cholera zbiera coraz większe żniwo na Haiti - alarmuje UNICEF. Organizacja mobilizuje siły i środki, by dotrzeć z pomocą do zagrożonych rejonów. Przygotowuje się też do walki z huraganem Tomas, który zbliża się do wyspy.