• Dziewczynka ze szczeniakiem
  Mniejsze ryzyko nadwagi i otyłości, wyższa odporność i lepszy rozwój – to tylko niektóre korzyści, jakie daje wychowywanie się dziecka z psem lub kotem. Zwierzę może być równie dobrym przyjacielem co rodzeństwo. Dzięki towarzystwu psa czy kota dzieci łatwiej znoszą stresujące sytuacje, a obecność pupila daje im poczucie akceptacji i wsparcia. Pies może też być wsparciem dla nieśmiałych, a także odgrywa znaczącą rolę w terapii dzieci z ADHD czy zespołem Downa.
 • Chłopiec przytula się do psa
  Oderwanie od szpitalnej rzeczywistości, redukcja stresu, okazja do zabawy i budowania relacji – to tylko niektóre pozytywne aspekty spotkań małych pacjentów ze zwierzętami, na które wskazywali praktycy zajmujący się dogoterpią w pięciu szpitalach dziecięcych.
 • Dogoterapia nieoceniona w leczeniu dzieci
  Terapia z udziałem czworonożnego przyjaciela ma w naszym kraju już ponad 25-letnią tradycję. Dlatego nikogo nie dziwi obchodzony 15 czerwca Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Zwraca uwagę na osoby wymagające wsparcia czworonogów, a także na samych psich "terapeutów".
 • Pies przyjacielem człowieka
  Terapia z udziałem czworonożnego przyjaciela ma w naszym kraju już 25-letnią tradycję. Dlatego nikogo nie dziwi obchodzony 15 czerwca Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Zwraca uwagę na osoby wymagające wsparcia, a także na psich "terapeutów".
 • Zabawy z psem pomagają zdać egzamin
  Studenci uniwersytetu w kanadyjskim Halifaksie mogą w czasie egzaminów zrelaksować się w specjalnym "pokoju z psiakami", bawiąc się z czworonogami. W pierwszym dniu działalności do "puppy room" ustawiły się długie kolejki.
 • Zabawa z psem wspomaga rehabiltację
  Wizyty psów-terapeutów w przedszkolach integracyjnych, w szkołach oraz szpitalach, indywidualne zajęcia z dogoterapii dla dzieci, treningi z psami dla osób niepełnosprawnych - tak można podsumować działalność fundacji "Przyjaciel", która obchodzi 10-lecie.
 • Dziecko zafascynowane psem.
  Kinderplaneta zaprasza rodziców z dziećmi na warsztaty, podczas których najmłodsi poznają zasady zachowania się w obecności psów i opieki nad nimi. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów z Fundacji CZE-NE-KA, a ich głównymi bohaterami będą psy przeszkolone do pracy z dziećmi. Dodatkowo uczestnicy będą mogli skorzystać z atrakcji na placu zabaw Kinderplaneta.