• biznes
  Polska zajęła 33. miejsce ze 190 gospodarek o przepisach najbardziej przyjaznych biznesowi - wynika z opublikowanego w środę raportu Banku Światowego Doing Business 2019. W ubiegłorocznym zestawieniu zajęliśmy 27. pozycję.
 • Sterta pieniędzy i polska flaga
  Już tylko 24 kraje na świecie bardziej niż nasz sprzyjają przedsiębiorczości - pisze "Puls Biznesu", powołując się na najnowszy ranking Doing Business. Awansowaliśmy w nim na najwyższą pozycję w historii zostawiając w tyle między innymi Francję, Holandię i Szwajcarię.
 • Mężczyzna w garniturze na tle biurowca
  Zastanawiałeś się kiedyś jakie są warunki założenia nowej firmy w Polsce? Proces ten trwa ok. 30 dni, kosztuje 12,9 proc. przychodu i wymaga oczywiście wkładu własnego. Czy jest jakiś przepis na szybki sukces? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, jak w kwestii zakładania nowej działalności gospodarczej wypadamy na tle innych krajów. Czy Polska to dobre miejsce na robienie biznesu?
 • Mężczyźni w sali konferencyjnej
  W prestiżowym rankingu Doing Business Polska awansowała do czołówki regionu. Nasz kraj zajmuje 32. pozycję, rok temu byliśmy na 45. miejscu.
 • Donald Tusk
  Premier Donald Tusk obiecuje działania na rzecz poprawienia pozycji Polski w rankingach Banku Światowego. Szef rządu podkreślał, że osiągnęliśmy sukces, kolejny raz awansując w zestawieniu Doing Business dotyczącym łatwości prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Drugi rok z rzędu Polska awansuje w rankingu "Doing Business" - tym razem o 10 miejsc. Bank Światowy zalicza nas do liderów reform, choć w wielu kategoriach w dalszym ciągu zajmujemy odległe pozycje.
 • Rząd tłumaczy się ze słabej pozycji w rankingu Doing Business
  Przygotowywanie rankingu "Doing Business" w obecnym kształcie jest niepotrzebne i szkodliwe - ocenił wiceminister finansów Maciej Grabowski podczas wtorkowego posiedzenia senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. To słynny ranking, w którym nawet Białoruś wypadła lepiej od Polski.