• Szymon Kołecki (z prawej)
  W poniedziałek dotarł do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) złoty medal igrzysk z Pekinu (2008) dla Szymona Kołeckiego. Uroczyste przekazanie polskiemu sztangiście nastąpi we wtorek. Tego samego dnia brązowy krążek otrzyma Marcin Dołęga.
 • Sztanga
  Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie poinformował PKOl o przyznaniu Marcinowi Dołędze brązowego medalu igrzysk wywalczonego w kategorii 105 kg w Pekinie w 2008 roku.
 • Marcin Dołęga
  W rozegranym w Biłgoraju międzynarodowym turnieju w podnoszeniu ciężarów "Golden Barbell" Marcin Dołęga bez najmniejszych problemów zaliczył w rwaniu 190 kg. Dokładnie tyle samo, ile trzy razy spalił podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.
 • Marcin Dołęga
  Upadłem na kolana, ale teraz chcę się podnieść i nadal startować. Wiem, że nie będzie to łatwe, choć tylko fizycznie sobie poradzę bez problemów - zadeklarował największy przegrany olimpijskiego turnieju podnoszenia ciężarów Marcin Dołęga.
 • Marcin Dołęga
  Nie nadaję się do ciężarów, zawaliłem - w tak surowych słowach ocenił swój start Marcin Dołęga (105 kg) w olimpijskich zawodach w podnoszeniu ciężarów w Londynie. Spalił trzy próby w rwaniu i nie został sklasyfikowany. Brązowy medal zdobył Bartłomiej Bonk.
 • Bartłomiej Bonk
  Trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga był faworytem rywalizacji w podnoszeniu ciężarów w kat. 105 kg na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Polak jednak nie zaliczył żadnej próby w rwaniu i odpadł. Honor biało-czerwonych bronił Bartłomiej Bonk, który zdobył brązowy medal.
 • Marcin Dołęga
  Dwaj główni kandydaci, obok Marcina Dołęgi, do złotego medalu olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Rosjanie Chadżimurat Akkajew i Dmitrij Kłokow zostali wycofani z turnieju w Londynie. Rywalizacja w 105 kg zaplanowana jest 6 sierpnia.
 • Marcin Dołęga
  Marcinowi Dołędze nie przeszkadza stawianie go w roli faworyta przed zbliżającą się olimpiadą w Londynie. Na igrzyska jadę zrobić co do mnie należy, zdobyć medal - powiedział trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów.
 • Daniel Dołęga
  Kadra Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów przebywająca na zgrupowaniu w zakopiańskim COS we wtorek po raz trzeci w okresie miesiąca została poddana kontroli antydopingowej.
 • Marcin Dołęga
  Trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga stanie na starcie rozpoczynających się w piątek w Płońsku mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii powyżej 105 kg. Zawodnik czuje się już lepiej po zaleczeniu kontuzji prawego barku.