Clinton i Trump, czyli dwa bieguny Stanów Zjednoczonych Ameryki29 marca 2016Faworytów do nominacji prezydenckiej demokratów i republikanów łączy tylko Nowy Jork. Właściwie w każdej sprawie Hillary Clinton i Donald Trump mają inne poglądy
Meksykanie palili kukły Donalda Trumpa, symbolizujące Judasza27 marca 2016Mieszkańcy Meksyku przy okazji obchodów Wielkiej Soboty palili kukły przedstawiające republikańskiego kandydata na prezydenta USA Donalda Trumpa. To reakcja społeczeństwa na ostre, antyimigranckie wypowiedzi polityka.
Trump i Clinton wygrywają prawybory w Arizonie23 marca 2016Liderzy wyścigu prezydenckiego, Demokratka Hillary Clinton i Republikanin Donald Trump, wygrali wtorkowe prawybory swych partii w stanie Arizona, czyniąc coraz bardziej prawdopodobnym scenariusz, że zmierzą się ze sobą w listopadowych wyborach prezydenckich USA.
Prawybory prezydenckie w USA: świetny wynik Clinton, Trump się umacnia, Rubio odpada16 marca 2016Po wtorkowych prawyborach Demokratka Hillary Clinton i Republikanin Donald Trump bardzo zbliżyli się do zdobycia nominacji swych partii w wyborach prezydenckich w USA. Po porażce na Florydzie z wyścigu wycofał się senator z tego stanu Marco Rubio.
Rubio wygrał republikańskie prawybory w Waszyngtonie. Trump dopiero trzeci13 marca 2016Senator z Florydy, Marco Rubio wygrał walkę o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich przeprowadzonych w sobotę w Waszyngtonie, stanowiącym osobną jednostkę administracyjną tzw. Dystrykt Kolumbii – podał na swej stronie dziennik "USA Today".
Wiec Donalda Trumpa w Chicago odwołany z powodu zamieszek12 marca 2016Wiec Donalda Trumpa w Chicago został w piątek wieczorem czasu lokalnego w ostatniej chwili odwołany po eskalacji protestów i zamieszkach, do których doszło pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami czołowego kandydata w republikańskich prawyborach prezydenckich.
Mitt Romney ostro atakuje Trumpa. "Jest krętaczem i oszustem"03 marca 2016Były kandydat GOP na prezydenta USA Mitt Romney mocno uderzył w Donalda Trumpa. Nazwał miliardera naciągaczem i oszustem, zarzucał mu kłamstwa, porażki w biznesie i szkodliwe dla USA wypowiedzi.
Superwtorek w USA: Im bardziej Trump wygrywa, tym większym jest kłopotem. A Clinton prze do nominacji02 marca 2016Miliarder Donald Trump wygrał prawybory Partii Republikańskiej (GOP) w siedmiu stanach, ale jego przewaga nad rywalami nie była tak wielka jak zapowiadały sondaże. Senator Ted Cruz wygrał w trzech stanach, a senator Marco Rubio w jednym. Tymczasem była sekretarz stanu USA Hillary Clinton wygrała wśród Demokratów w siedmiu, a senator Bernie Sanders w czterech mniejszych stanach. Oznacza to, że Clinton zdobyła znacznie więcej delegatów na lipcową konwencję partii.
Superwtorek: Donald Trump wygrywa, ale mniej spektakularnie02 marca 2016W prawyborach, określanych jako Superwtorek (Super Tuesday), bo brała w nich udział jednocześnie największa liczba stanów, outsider polityczny Donald Trump wygrał w Georgii, Alabamie, Tennessee, Massachusetts, Wirginii, Vermoncie i Arkansas. Jednak jego przewaga nad rywalami nie wszędzie była miażdżąca.
Superwtorek: Clinton umacnia pozycję faworytki do nominacji Demokratów02 marca 2016"Będę walczyć o każdy głos. Ten kraj należy do nas wszystkich, nie tylko do tych na szczycie" - mówiła Clinton w zwycięskiej mowie, wygłoszonej na wiecu na Florydzie. "Stawka wyborów nigdy nie była wyższa, a retoryka jaką słyszymy po drugiej stronie nigdy nie była niższa" - dodała.