Wróbel: Opozycji potrzeba Lucyfera Tuska22 października 2021Było tak, że zabierałem się do pisania felietonu o infantylnym sposobie komunikacji Donalda Tuska z opozycyjnym narodem, ale podkusił mnie diabeł i zajrzałem do "Rzeczpospolitej".
Budka: Tusk potwierdzi w sobotę swój mandat [ROZMOWA]22 października 2021Wiceszef PO Borys Budka deklaruje w wywiadzie dla PAP, że w sobotę w wyborach wewnętrznych odda głos na Donalda Tuska; jest przekonany, że Tusk potwierdzi swój dotychczasowy mandat lidera partii.
Budka: Nie spodziewam się dymisji21 października 2021"Nie spodziewam się dymisji ze stanowiska szefa klubu KO" – powiedział w czwartek Borys Budka. Podkreślił jednocześnie, że ta kadencja jest na tyle dynamiczna, że "wszystkiego można się spodziewać i różne mogą być zadania".
Wehikuł czasu Donalda Tuska [OPINIA]21 października 2021Rola zbawcy polskiej demokracji, jaką przewodniczącemu Donaldowi Tuskowi przypisują wyborcy i niemała część opozycyjnych liderów opinii, nie jest jedyną, jaką pełni dziś były premier. Bo Donald Tusk – proszę tę złośliwość wybaczyć – działa dziś również jak operator najtańszego wehikułu czasu, jaki można sobie wyobrazić.
Wiceminister w "Die Welt": Niemcy muszą się pogodzić z tym, że Tusk nie ma już w Polsce nic do powiedzenia20 października 2021Polski wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w rozmowie z dziennikiem "Die Welt" wyjaśnia, dlaczego reprezentowany przez niego resort ma wątpliwości co do praworządności w RFN; zwraca uwagę na podwójne standardy w UE i wskazuje, że niemieckie sądownictwo jest "niezwykle upolitycznione", ale to "Polska jest pod pręgierzem".
Kąśliwy komentarz Tuska o zakazach odkrywania ramion w szkołach20 października 2021Donald Tusk, w swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych, odniósł się do pojawiających się w sieci informacji o zakazach odsłaniania m.in. ramion przez dziewczynki w szkołach.
Kaczyński o Tusku: Ten człowiek nie potrafi przegrywać20 października 2021"Ten człowiek nie potrafi przegrywać, uznawać woli wyborców - swoją porażkę z moim śp. bratem uznał za skandal, a nie za werdykt obywateli" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, mówiąc o liderze PO Donaldzie Tusku. Według niego "dla Tuska Platforma to on i jego ambicje".
Tusk: Jeśli PiS wykaże minimum dobrej woli, będę rekomendował, by nie karać Polski19 października 2021"Byliśmy świadkami zderzenia PiS-owskiego rządu ze ścianą; nikt chyba do końca nie jest przekonany co do rzetelności argumentów premiera Mateusza Morawieckiego i europosłów PiS" - powiedział lider PO Donald Tusk, odnosząc się do wtorkowej debaty w PE na temat Polski.
Szef największej frakcji w PE dziękuje Donaldowi Tuskowi za organizowanie demonstracji19 października 2021Podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim nt. wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, szef największej frakcji w izbie - Europejskiej Partii Ludowej - dziękował Donaldowi Tuskowi za organizację prounijnych demonstracji w Polsce.
Terlecki: Nie wiemy, czy Tusk w Brukseli lub Berlinie dostał polecenie wywołania w Polsce wojny domowej19 października 2021"Nie wiemy, czy były premier Donald Tusk w Brukseli lub Berlinie dostał polecenie wywołania w Polsce wojny domowej i obalenia legalnej władzy środkami, które z demokracją nie mają nic wspólnego" - ocenia wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.