• Szwedzka flaga - zdjęcie ilustracyjne
  Nazywamy to wielokulturowością, ale w rzeczywistości stworzyliśmy w Szwecji ekonomiczny, społeczny i ludzki apartheid; każdy rządzący przyczyniał się do wzrostu segregacji - pisze w piątek dziennik "Dagens Nyheter", krytykując model kraju otwartego na imigrantów.
 • Dzieci w garniturach Julia Wojtowicz
  Jak powszechnie wiadomo, rola rodzica w życiu dziecka jest nieoceniona. Jednak coraz częściej obserwuje się, kiedy to dzieci stają się opiekunami.
 • Trądzik
  W okresie dorastania aż u 90 proc. osób występuje trądzik, który jest najczęstszą chorobą skóry. Szczególnie ciężkim schorzeniem jest tzw. trądzik odwrócony (HS) – powiedzieli eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Depresja
  Nie należy bagatelizować buntu młodzieńczego, jako naturalnego etapu dojrzewania, ponieważ może on zdradzać u nastolatków objawy depresji – mówili eksperci we wtorek w Warszawie z okazji otwarcia XII kampanii edukacyjnej Forum Przeciw Depresji.
 • Dziecko trzyma pomidora
  Rzadko podkreśla się fakt, że sposób odżywiania nastolatków łączy się bezpośrednio z tempem procesu dojrzewania. Dzieci, a zwłaszcza dziewczynki, które mają nadprogramowe kilogramy mogą wcześniej dojrzewać. Niedowaga natomiast może znacznie opóźniać ten proces. O wpływie diety na proces dojrzewania opowiada Katarzyna Zadka, dietetyk programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.
 • Dziewczynka pokazuje zęby
  Wyniki najnowszych badań wskazują, że problemy z zębami wpływają na całościowe funkcjonowanie organizmu dziecka. Według naukowców z University Collage London i King Fahad Armed Forces Hospital próchnica może hamować fizyczny rozwój dzieci. Dzieci, które mają wiele zębów dotkniętych przez próchnicę, są niższe i mają mniejszą wagę w porównaniu ze swoimi rówieśnikami, którzy mają zdrowe zęby.
 • 14 lat życia Lotte
  Każdy rodzic, patrząc na to, jak szybko dorasta jego dziecko, chciałby zatrzymać. Tata uroczej Lotte postanowił uwiecznić ten proces w zaledwie 4 minutowym filmie. Przez 14 lat życia swojej córki, co tydzień nagrywał z nią krótki filmik, by następnie zmontować z tych materiałów niesamowitą pamiątkę. Zobaczcie, jak Lotte zmieniała się z słodkiego bobasa, w piękną nastolatkę.