• Huawei
  Jeszcze żaden amerykański dostawca nie otrzymał zgody na wznowienie współpracy z chińskim gigantem
 • podatki 1
  Rzeczywistość najlepiej opisywać na przykładach z życia wziętych. Jest na giełdzie spółka, która nazywa się Dino. To sieć sklepów detalicznych z polskim kapitałem. Jej przychody w 2018 r. przekroczyły 5 mld zł. Dino bez najmniejszych wątpliwości załapie się na wyższą stawkę podatku handlowego, czyli będzie musiała zapłacić 1,7 proc. swoich przychodów fiskusowi.
 • Kopalnia
  Firmy, którym koncerny górnicze nie płacą na czas, obawiają się reakcji łańcuchowej i licznych bankructw. Powołały stowarzyszenie, by bronić swoich interesów.
 • Supermarket
  PiS blokuje projekt ustawy Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zakazuje stosowania wszelkich nieuczciwych praktyk w supermarketach wobec dostawców towarów - alarmują ludowcy. Krzysztof Borkowski powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że przewodniczący komisji gospodarki z Prawa i Sprawiedliwości nie chce poddać projektu pierwszemu czytaniu.
 • Licznik energii
  Dostawcy energii walczą usługami dodatkowymi o poprawę marż, utrzymanie oraz zdobycie nowych klientów. Według szacunków w ciągu dwóch lat do wzięcia będzie kilkaset tysięcy odbiorców.
 • Silne mrozy w połączeniu z awariami elektrowni mogą wywołać przerwy w dostawach energii. Kryzys nadejdzie już wkrótce - między listopadem a lutym - ostrzegają specjaliści. Najpierw uderzy w odbiorców prywatnych.
 • Rząd bierze się za hipermarkety. Ale zapłacić możemy my
  Zakaz ściągania od dostawców opłat za promocję towaru chce sieciom handlowym zafundować rząd. Projektem zajmie się Międzyresortowy Zespół ds. Zwiększenia Przejrzystości Rynku Artykułów Rolno-Spożywczych i Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Żywnościowego, czyli MZdsZPRARSiPFŁŻ.