• Alexander Macedoński
    O Aleksandrze Macedońskim od czasów starożytnych powstały niezliczone publikacje. Dr Maciej Milczanowski podchodzi jednak do wielkiego króla pod innym kątem. Sprawdza bowiem, jak taktyka i przywództwo człowieka, który podbił prawie cały znany świat przekłada się na tzw. strategię "Mission Command", którą dopiero w tym wieku zaczyna stosować amerykańska armia.
  • Dr inżynier Maciej Milczanowski
    "Słysząc oświadczenia władz, że wyeliminowano wszystkie zagrożenia, można mieć przekonanie, że społeczeństwo jest traktowane nieco lekceważąco, bowiem działania służb na których oparto niestety wszystkie przygotowania do obu imprez nie są w stanie zabezpieczyć w 100 proc. obu wydarzeń. Natomiast nie podejmuje się działań ukierunkowanych na udział społeczeństwa w systemie reagowania kryzysowego" - komentuje specjalnie dla dziennik.pl przygotowania do szczytu NATO w Polsce i sytuację Polski wobec zagrożenia terrorystycznego dr Maciej Milczanowski.
  • Dr inżynier Maciej Milczanowski
    Stany Zjednoczone "odpuściły" Europę, co natychmiast wykorzystał Władimir Putin - mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. Radzi więc decydentom, by stworzono długofalową, ponadpartyjną strategię rozwoju sił zbrojnych. Na razie bowiem, jego zdaniem, nasz potencjał wojskowy jest tworzony "z łapanki"