• Kobieta i wino
  Alkohol wpływa negatywnie nie tylko na wątrobę, nerki i żołądek. Naukowcy właśnie odkryli, że jego spożywanie może powodować problemy z… dziąsłami.
 • Drink
  Uczeni ostrzegają kobiety przed piciem nawet niewielkiej ilości alkoholu. Okazuje się, że regularnie pity zwiększa zagrożenie nowotworem piersi nawet o 15 proc.
 • Nie pomoże, a zaszkodzi
  Zanim sięgniesz po drinka na rozgrzewkę lub kieliszek wódki, by poprawić trawienie, sprawdź, czy alkohol rzeczywiście ci pomoże. Obalamy pięć najczęściej powtarzanych mitów dotyczących napojów wyskokowych.
 • Alkohol
  Zmienia się kultura picia alkoholu w Polsce. Polacy piją wprawdzie coraz więcej, ale bardziej odpowiedzialnie. Zamiast upijać się do nieprzytomności, traktują alkohol wyłącznie jako dodatek do wieczoru w towarzystwie znajomych. Wybierają też alkohole coraz lepszej jakości. Do ulubionych trunków Polaków należy piwo, w którym szukają przede wszystkim smaku, a nie mocy alkoholu.
 • Szaleństwo na stoku
  Po sylwestrowym szaleństwie przyszedł czas na karnawałową zabawę! Jeżeli planujecie zaprosić znajomych na wyjątkową imprezę, musicie trzymać rękę na pulsie. W tym roku zapominamy o skomplikowanych drinkach i wyszukanych składnikach. To, co oczaruje waszych znajomych to zaskakujące i proste miksy wywołujące efekt „WOW”. Co to oznacza? Królować będą warstwowe mocktaile, nieszablonowe mieszadełka i totalnie zakręcone kostki lodu! Poniżej znajdziecie kilka orzeźwiających inspiracji.
 • Whisky
  Zdecydowana większość Polaków pije whisky czystą lub z lodem. Tylko nieliczni smakosze rozcieńczają ten trunek wodą. Tymczasem to właśnie woda – zdaniem ekspertów – najpełniej wydobywa smak i aromat whisky. Niweluje też uczucie pieczenia w gardle po wypiciu drinka.
 • Przepis na udaną imprezę
  Odpowiedni dobór składników oraz sposób serwowania drinków w pięknych kieliszkach typu „copa” (lub dużych kieliszkach do wina) sprawiają, że z pozoru zwyczajne koktajle, oczarują naszych gości. Drinki Copa Finlandia, dzięki idealnym proporcjom wszystkich składników, to również doskonałe orzeźwienie, które pozwala długo cieszyć się celebrowaniem wspólnych chwil ze znajomymi, nawet w najgorętsze noce.
 • Grzany cydr
  Cydr jest alkoholem wytwarzanym w procesie fermentacji moszczu jabłkowego. Według znawców, najlepsze alkohole powstają z jabłek cydrowych, słodkich i kwaskowatych jednocześnie. W jaki sposób urozmaicić smak tego trunku?
 • Prezydent Bronisław Komorowski w kawiarni
  Co robi prezydent we wtorkowy wieczór? Relaksuje się z brazylijskim drinkiem na warszawskim placu Trzech Krzyży.
 • Kobieta
  Najbardziej emocjonująca noc dla miłośników kina już za nami. Zobaczyliśmy selfie, która swoją popularnością przebiła zdjęcie amerykańskiego prezydenta i brytyjskiego księcia. Widzieliśmy olśniewające kreacje, które hollywoodzkie gwiazdy zaprezentowały na czerwonym dywanie. Teraz czas na odkrycie kolejnej tajemnicy, skrywanej przez ten porywający wieczór. Zdradzamy, jakimi drinkami piękna Lupita Nyong'o i uwodzicielski Matthew McConaughey wznieśli toast świętując swoje zwycięstwo.