• Colin Firth i Nicole Kidman szukają "Drogi do zapomnienia"
  "Droga do zapomnienia" to historia Erica Lomaxa, brytyjskiego żołnierza, który w czasie wojny był torturowany w Birmie przez Japończyków.
 • Paddington szuka nowego głosu
  Do sieci trafił najnowszy zwiastun pełnometrażowego filmu o Misiu Paddingtonie i wszystko wskazuje na to, że niedźwiadek w niebieskim płaszczyku nie przemówi głosem Colina Firtha.
 • "Droga do zapomnienia" z Colinem Firthem i Nicole Kidman w rolach głównych
  Książka Erica Lomaksa to pean na cześć wybaczenia, którego bazą jest wartościowa i przejmująca relacja z piekła azjatyckiej niewoli w czasie II wojny światowej. Wizyta w kinie bez zaznajomienia się z nią w pierwszej kolejności obciążona jest sporym ryzykiem. O "Drodze do zapomnienia" w wersji literackiej i filmowej pisze dla "Dziennika. Gazety Prawnej" Artur Zaborski (Stopklatka.pl).
 • "Droga do zapomnienia" to nie film dla cyników
  W filmie "Droga do zapomnienia" wspierany przez Nicole Kidman Colin Firth przepracowuje wojenną traumę i podziwia pociągi.
 • "Droga do zapomnienia" z Colinem Firthem i Nicole Kidman w rolach głównych
  "Prześliczna Kidman bez napompowanych ust" – piszą recenzenci o ekranizacji autobiograficznej książki Erica Lomaksa, opisującej jego doświadczenia z czasów II wojny. W rolę miłośnika kolei i brytyjskiego żołnierza wcielił się Colin Firth.