• Zatrzymanie Marcina Dubienieckiego
  Jeszcze Marcin Dubieniecki siedzi w areszcie, jeszcze nie ruszył proces w jego sprawie, a już poniósł pierwszą karę. Nałożyli ją na niego jego koledzy-prawnicy.
 • Marcin Dubieniecki
  Sąd zdecydował, że Marcin Dubieniecki zostanie w areszcie tymczasowym. Rzecznik prokuratury apelacyjnej Piotr Kosmaty powiedział, że sąd uwzględnił wniosek śledczych i wstrzymano wykonanie decyzji o wypuszczeniu Dubienieckiego za kaucją.
 • Marcin Dubieniecki (z lewej)
  Marcin Dubieniecki będzie mógł wyjść na wolność. Krakowski sąd częściowo przystał na wniosek prokuratury i zastosował tak zwany areszt warunkowy. "Oznacza to, że po wpłaceniu 600 tysięcy złotych poręczenia majątkowego będzie mógł wyjść na wolność" - wyjaśnia sędzia Beata Górszczyk.
 • Marcin Dubieniecki
  Trójmiejski adwokat i mąż Marty Kaczyńskiej to postać o tyle znana, co kontrowersyjna. Syn prominentnego działacza SLD Marka Dubienieckiego, o którym "Polska The Times" pisała, że był współpracownikiem komunistycznej bezpieki, były kandydat na radnego z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej i mało znany prawnik - do czasu wejścia do prezydenckiej rodziny. Niewiele też brakowało, by Marcin Dubieniecki został politykiem PiS.
 • Sejm
  Prokuratura wnosi o trzymiesięczny areszt, a Platforma Obywatelska pyta o związki z PiS-em. Chodzi o mecenasa Marcina Dubienieckiego, który usłyszał wczoraj trzy zarzuty: kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz prania brudnych pieniędzy.
 • Marcin D.
  Znany adwokat, Marcin D., zięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zatrzymany przez CBA. Mężczyzna jest podejrzewany między innymi o kierowanie gangiem i wyłudzenie 13 milionów złotych.
 • Marta Kaczyńska
  Córka pary prezydenckiej zaczyna układać sobie życie na nowo? Marta Kaczyńska nie odkłada swojego drugiego rozwodu i chce po raz trzeci wyjść za mąż - donosi "Fakt", powołując się na rozmowy z politykami PiS.
 • Marcin Dubieniecki
  “Newsweek” opisuje biznesową siatkę stworzoną przez Marcina Dubienieckiego. Okazuje się, że lista firm powiązanych z mężem Marty Kaczyńskiej jest bardzo długa. Tworzy ją szesnaście spółek w Polsce i od dwóch do czterech na Cyprze (m.in tajemnicze Abudaba Holdings Ltd.). Równie szeroki jest zakres ich działalności - od budowlanki po energetykę.
 • Marta Kaczyńska
  Czy takie informacje na pewno powinny być ujawniane przez śledczych? Jak usłyszał "Super Express" w sopockiej prokuraturze, Marta Kaczyńska wystąpiła o zaprzeczenie ojcostwa swojej pierwszej córki.
 • Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska
  Adwokat Marcin Dubieniecki chce przeprosin i 100 tys. zł od "Super Expressu" za opublikowanie informacji, że jeździł autem bez prawa jazdy i po wypiciu alkoholu. Wydawca gazety wnosi o oddalenie pozwu.