Duda: Polska może zaangażować się w rozwiązanie konfliktu na Ukrainie08 września 2015"Polska może bardziej zaangażować się w rozwiązanie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego" - ocenił prezydent Andrzej Duda. Konieczna jest jednak wola samej Ukrainy.
Piotr Duda atakuje "Newsweek" i Tomasza Lisa. "Mój pies Kacperek nie je takiej karmy!"08 września 2015"Nie będę się bronić, przedstawiam fakty" - oświadczył Piotr Duda na konferencji poświęconej krytycznemu wobec niego artykułowi "Newsweeka". Tygodnik napisał, że szef "Solidarności" spędzał luksusowe wakacje na koszt związku zawodowego. Była mowa o luksusowym apartamencie wynajmowanym za grosze, prezentach i drogim alkoholu, a nawet o... specjalnej karmie dla psa, Kacpra.
PO wstrzemięźliwie o "Newsweeku" i Piotrze Dudzie08 września 2015PO nie chce wchodzić w spór pomiędzy jednym z tygodników, a szefem Solidarności. Tak sprawę publikacji Newsweeka komentuje poseł Platformy Mariusz Witczak.
Szydło: Głos obywatelski przegrał z partyjniactwem04 września 2015Nie będzie referendum, które proponował prezydent Andrzej Duda. Senatorowie głosami PO odrzucili propozycję prezydenta, by Polacy 25 października zagłosowali w referendum w sprawie Lasów Państwowych, sześciolatków oraz wieku emerytalnego.
Dorn już po transferze do PO: Głosowałem na Dudę, żeby Platformę obić04 września 2015"Jestem z tej strasznej ekipy" - mówi Ludwik Dorn w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Odpowiada też na pytania o swój transfer do PO i najbliższe polityczne działania.
Borusewicz: Referendum to ucieczka prezydenta przed odpowiedzialnością04 września 2015Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz przeciwny październikowemu referendum. Ocenia, że prezydent Andrzej Duda chcąc zapytać Polaków np. w sprawie reformy emerytalnej ucieka przed odpowiedzialnością.
Olejnik bije w Dudę. "Może o nim nie słyszał? Jest taki młody"01 września 2015Monika Olejnik krytycznie na Facebooku o Andrzeju Dudzie. Pod archiwalnym zdjęciem, które przedstawia Lecha Wałęsę ironizuje z urzędującego prezydenta.
POdPiSują się w kwestii imigrantów01 września 2015Nowe inicjatywy w sprawie polityki migracyjnej pojawią się po wyborach. Rząd i opozycja są przeciwne zwiększaniu zobowiązań w sprawie przyjmowania uchodźców.
Piotr Duda: Referenda nie są dla elit politycznych30 sierpnia 2015"Referenda nie są dla elit politycznych, tylko dla społeczeństwa" - mówił przewodniczący Solidarności podczas obchodów 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie. W uroczystościach uczestniczył prezydent Andrzej Duda.
Piotr Duda: Postulaty sierpnia 1980 nie zostały spełnione do dziś29 sierpnia 2015Postulaty sierpnia 1980 nie zostały spełnione do dziś - mówił szef "Solidarności" Piotr Duda. W Gdańsku przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców odbyła się manifestacja rozpoczynająca obchody 35. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Związku Zawodowego Solidarność.