• Wystąpienie Andrzeja Seremeta w Sejmie
  Platforma Obywatelska niesłusznie zaufała prokuraturze. Tak przyznała w radiowej Trójce wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego partii Iwona Śledzińska-Katarasińska. W ten sposób tłumaczyła, dlaczego do dymisji nie doszło wcześniej, po ujawnieniu nagrań polityków.
 • Bogdan Rymanowski i Monika Olejnik
  Monika Olejnik pisze w "Gazecie Wyborczej", że od roku "żyjemy na beczce prochu". To właśnie w czerwcu 2014 roku rozpoczęła się afera taśmowa. Publicystka "GW" nie zostawia suchej nitki zarówno na Donaldzie Tusku, jak i Ewie Kopacz. Zdaniem Olejnik dymisje ministrów są spóźnione, a "przepraszanie Polaków po roku jest śmieszne".
 • Donald Tusk
  Takie kroki podejmują tylko twardzi i mocni liderzy - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk o wczorajszych decyzjach Ewy Kopacz. Premier poinformowała wczoraj o dymisjach ministrów skarbu, zdrowia i sportu. Z funkcji marszałka Sejmu zrezygnował Radosław Sikorski, a Jacek Cichocki przestał być koordynatorem służb specjalnych. Wszystko z powodu afery taśmowej.
 • Szef CBA Paweł Wojtunik
  Paweł Wojtunik zaprzecza, aby premier nakłaniała go do dymisji. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego przyznał, że rozmawiał z Ewą Kopacz, ale powiedział, że działalność Biura została oceniona pozytywnie.
 • Andrzej Duda
  Najwyższy czas na to, aby skończyły się afery - mówi Andrzej Duda. W specjalnym oświadczeniu prezydent elekt wyraził nadzieję, że w polskiej polityce nastąpią zmiany i do władzy dojdą ludzie, którzy będą kierowali się interesem kraju.
 • Grzegorz Schetyna
  Giełda nazwisk po zmianach w rządzie. Odejście ze stanowiska zapowiedział też marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Od razu pojawiła się informacja, że jego następcą mógłby zostać Grzegorz Schetyna. Szef polskiej dyplomacji nie potwierdza jednak tych doniesień.
 • Premier Ewa Kopacz
  Dymisja ministrów i marszałka Sejmu to błąd - uważa Robert Sobiech z UW. Jego zdaniem, wymianą części rządu nie da się odświeżyć wizerunku partii. Zwłaszcza, że następcy szefów resortu nie zdążą do wyborów z żadnymi poważnymi reformami.
 • Włodzimierz Cimoszewicz
  Wczorajsze dymisje mają na celu pokazanie energicznej reakcji premier na liczne nieprawidłowości - spekuluje były premier Włodzimierz Cimoszewicz. W radiowej Jedynce dodał, że działania Ewy Kopacz związane są ze zbliżającymi się wyborami.
 • Ewa Kopacz
  Dymisje w rządzie po aferze z przeciekami, to próba przechwycenia inicjatywy przez Platformę Obywatelską - uważa socjolog profesor Andrzej Rychard. Jednocześnie to bardzo ryzykowne posunięcie, bo dymisje paru osób mogą nie wystarczyć, aby odwrócić negatywny klimat, który powstał po przegranych wyborach prezydenckich.
 • Ewa Kopacz
  Dymisje w rządzie to pokłosie nie tylko afery podsłuchowej, ale również przegranych przez Platformę Obywatelską wyborów prezydenckich - twierdzi w rozmowie z IAR krakowski politolog doktor Łukasz Stach z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.