• Anna Kalczyńska; Andrzej Sołtysik
  Oburzenie wywołał temat "Po co kobietom pieniądze"...
 • Kobieta zdominowana przez mężczyznę
  Blisko 93 proc. kobiet uważa, że ich sytuacja na rynku pracy jest trudniejsza niż mężczyzn – wynika z badania TNS Polska. Choć większość przyznaje, że się poprawia, to problemem wciąż pozostaje powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i wychowawczym. Wyzwaniem dla pracodawców jest wyrównanie szans pracowników. To istotne, zwłaszcza że różnorodność pracowników przekłada się na sukces firmy.
 • Kobieta wśród mężczyzn
  Coraz więcej kobiet zajmuje kierownicze stanowiska w sektorach, które dotychczas uważane były za typowo męskie. Widać to również w nieruchomościach, szczególnie w sektorze nieruchomości handlowych. – Im bliżej do typowo „kobiecych” tematów w tej branży, tym więcej kobiet jest zatrudnionych i tym większa jest ich odpowiedzialność i wpływ na kształtowanie tych rynków – mówi Alexander Morari, partner zarządzający w firmie Property Talents.
 • Buty na wysokim obcasie
  Bez butów na obcasie studentki Uniwersytetu Pedagogicznego w stolicy Tadżykistanu Duszanbe nie mogą już uczestniczyć w zajęciach. Taki przepis wszedł już w życie i oburza przyszłe kandydatki na nauczycielki.
 • Walka o równouprawnienie płci wciąż trwa
  Od 2013 r. statystyki publiczne będą zbierane i publikowane z uwzględnieniem kryterium płci. Zdaniem pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz jest to ważne w walce z dyskryminacją, np. w sprawie wyrównywania zarobków kobiet i mężczyzn.
 • Dyskryminacja ma różne oblicza.
  Kluby piłkarskie, chcąc obronić się przed zarzutem dyskryminowania mężczyzn, powinny wykazać się statystykami, że liczba kobiet – kibicek jest znacznie niższa niż liczba kibiców.
 • Jawna dyskryminacja! Zawodniczki grające w badmintona będą musiały nosić spódniczki!
  Światowa Federacja Badmintona przyjęła regulację nakładającą na zawodniczki obowiązek noszenia podczas zawodów spódniczek lub krótkich sukienek.