• Ranking najhojniejszych celebrytów
    Amerykańskie gwiazdy show biznesu zarabiają krocie, w krótkim czasie stając się milionerami. Okazuje się jednak, że wielu z nich chętnie dzieli się swoim majątkiem z potrzebującymi. Za najbardziej hojną celebrytkę uznana została supergwiazda muzyki country, Taylor Swift. 23-latka wspomogła rekordową kwotą 4 milionów dolarów organizację muzyczną Country Hall Of Fame Museum .
  • Madonna od kilku lat bardzo aktywnie angażuje się w działalność charytatywną na rzecz afrykańskiego państwa Malawi. Założona przez królową pop fundacja Raising Malawi zakończyła budowę 10 szkół podstawowych, które umożliwią edukację ok. 5 tysiącom malawijskich dzieci .
  • Eva Longria, aktorka znana z serialu "Gotowe na wszystko" wyznała, że jest pełna podziwu dla swojej koleżanki po fachu Angeliny Jolie. Powodem tego uznania jest poświęcenie i zaangażowanie gwiazdy oraz jej partnera Brada Pitta w projekty organizowane przez ONZ .
  • Angelina Jolie
    Angelina Jolie sama projektuje biżuterię, choć nosi ją tylko wtedy, gdy trzeba zabłysnąć na czerwonym dywanie. Wymyślanie nowych wzorów to dla niej doskonała zabawa, za którą stoją znacznie wyższe cele - pomaganie innym.
  • Szef eBay: Bogactwo jest ogromnie nudne
    Pierre Omidyar jest pionierem filantrokapitalizmu: założył nową komercyjną firmę, która zarabia pieniądze na wspieranie organizacji pozarządowych.