• Traktor rozpyla nawóz
  Komisja Europejska zamierza wszcząć formalne postępowanie przeciwko naszemu krajowi w sprawie ograniczeń w obrocie gruntami.
 • Działka budowlana
  Średnia cena mkw. gruntu o powierzchni od 1000 do 2000, wzrosła w styczniu o ponad 10 proc., licząc rok do roku. Mimo to, koniec zimy to najlepszy czas na zakup działki, ponieważ zainteresowanie gruntami będzie wzrastać z każdym miesiącem - podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl.
 • Budowa domu
  Pytań jest wiele. Kupić działkę, a potem budować się samemu? A może lepiej zainwestować w działkę z gotową już nieruchomością? Co jest bardziej opłacalne – o to także dziennik.pl zapytał rynkowych ekspertów.
 • Budowa
  "Pozyskanie terenu pod nowe inwestycje jest dużo trudniejsze niż jeszcze rok czy dwa lata temu. Coraz trudniej kupić działkę w rozsądnej cenie – z uwagi na panujący boom w mieszkaniówce istotnie wzrosły oczekiwania sprzedających. Ograniczony jest również wybór" - mówi Andrzej Gutowski, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. A co na to inni deweloperzy?
 • Sejm
  Paweł Kukiz to polityk, który zgromadził największy majątek w nieruchomościach; należą do niego dom o wartości 1,5 mln zł, a także mieszkanie i łąka - wynika z oświadczeń majątkowych za 2017 rok opublikowanych na stronie Sejmu. Najskromniej na tym tle wypada Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Budowa domu
  Polscy inwestorzy z małym i średnim budżetem zastanawiają się, w co obecnie warto inwestować. Niesłabnącym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się stabilne inwestycje w nieruchomości, o wiele bezpieczniejsze od kruszców czy walut. Jednym z hitów na 2018 i 2019 rok może okazać się rozwiązanie zaproponowane przez firmę Technobeton, które polega na szybkim i prostym wybudowaniu modułowego mikroosiedla mieszkaniowego w oparciu o prefabrykację.
 • Ogródki działkowe
  W ciągu ostatnich 11 lat powierzchnia tego typu obiektów skurczyła się o 2,8 tys. hektarów. Ubyło też ponad 51 tys. działek. Rosnące zainteresowanie ustawicznie winduje ceny. W skrajnych przypadkach sprzedający żądają nawet 100 tys. zł za 5 arów, informuje serwis agencyjny MondayNews. 
 • Działka budowlana
  Już na początku boomu mieszkaniowego analitycy przewidywali, że rekordowa aktywność deweloperów będzie skutkowała malejącą dostępnością działek pod zabudowę wielorodzinną i wzrostem cen odpowiednich gruntów. Sygnały napływające z rynku pierwotnego wskazują, że taki scenariusz właśnie się zrealizował.
 • Budowa domu
  Wyniki najnowszego „Raportu o budowie domów w Polsce” przygotowanego przez serwis Oferteo.pl pokazują, że Polacy wciąż decydują się najchętniej na budowę domów w tradycyjnej technologii. Podobnie jak w 2016, najwięcej inwestorów budowało na działkach o powierzchni większej niż 10 arów, a powierzchnia użytkowa domu najczęściej przekraczała 125 mkw. Systematycznie rośnie odsetek osób decydujących się na budowę według indywidualnego projektu.
 • Budowa domu
  Przeciętny koszt budowy domu w naszym kraju zamyka się w kwocie do pół miliona złotych, a środki na realizację inwestycji pochodzą głównie z kredytów bankowych. Polacy budują się przed czterdziestką, przede wszystkim na wsi, realizując w ten sposób marzenia. Statystyczny dom zamieszkują najczęściej trzy lub cztery osoby. Takie wnioski wyłaniają się z "Raportu o budowie domów w Polsce" serwisu Oferteo.pl.