• Dzieci w szkole przy tablicy
    "Nauczyciele nie zostawią dzieci, samorządy też staną na głowie, by szkoły jakoś dostosować.To oni będą pracować nad zmianami, a nie minister edukacji Anna Zalewska, która sobie coś zapisała w ustawie, a w dodatku nie dała na to pieniędzy" - mówi w "Magazynie DGP" Olgierd Porębski, prawnik, lider protestu rodziców przeciwko reformie oświaty.
  • Kiedy zapytać rodziców, jak rozwijają zainteresowania swoich dzieci, szybko odpowiadają: mój syn chodzi na treningi piłki nożnej; moja córka na balet . Pojawia się również wiele innych dyscyplin sportowych, plastycznych, intelektualnych. Kiedy jednak zapytam, w jaki sposób budują poczucie własnej wartości u dzieci, często zapada cisza. Fakt, odpowiedź nie jest taka prosta jak materia, o którą pytam. Czy można sobie wyobrazić sukces dziecka w jakiejkolwiek dziedzinie bez poczucia własnej wartości? Bez podstawowego wewnętrznego przekonania dziecka, że… DAM RADĘ.
  • Umiejętności komunikacyjne dobrze widać w zabawie
    Już niebawem możemy dowiedzieć się więcej o tym, jak kształtują się zdolności komunikacyjne dzieci i zaburzeniach w ich rozwoju. Pomóc w tym maja polscy naukowcy.