• Zestresowana kobieta
  Policjanci z opolskiej policji zatrzymali 22-latkę, która w internecie ogłaszała, że sprzeda dziecko, którego się spodziewa. Kobieta tłumaczyła, że w ten sposób chciała wyłudzić pieniądze od zainteresowanych. Zatrzymana została także jej siostra.
 • Dziecko potykające się o kamień
  Częste potykanie się, trudności z kopaniem piłki, ubieraniem się czy posługiwaniem sztućcami – takie symptomy mogą świadczyć o dyspraksji. To zaburzenie, które upośledza rozwój motoryczny malucha, często prowadząc do alienacji. Cierpi na nie nawet co dziesiąte dziecko, częściej chłopcy niż dziewczynki. Objawy dyspraksji mogą być łagodzone dzięki terapii integracji sensorycznej, wymaga to jednak prawidłowej i szybkiej diagnozy. Wielu rodziców myli jednak te zaburzenia z niezdarnością dziecka.
 • Policja
  Dziś kontrola drogówki może zakończyć się mandatem sięgającym nawet 600 zł. Jak usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji, to pierwsza taka akcja organizowana wspólnie z Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego TISPOL. A mundurowi będą bardziej surowi dla osób podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.  
 • Kosiniak-Kamysz
  O tym, że zmienił stan cywilny i czeka na potomka lider PSL powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.
 • Kajdanki
  Ojciec porwanej w ub. tygodniu 3-letniej Amelki miał uczestniczyć w uprowadzeniu innej dziewczynki w maju ubiegłego roku. Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, trwa postępowanie w tej sprawie.
 • Znicz
  Tczewska policja będzie próbowała ustalić, kto ukradł zabawki z dziecięcego grobu na miejscowym cmentarzu. Z mogiły zniknęły maskotki, w tym ulubione pluszaki chłopca, który zmarł w efekcie choroby, mając nieco ponad rok.
 • Szczepionka
  Dzieci są szczepione z rezerw, bo jedyny dostawca preparatu ma kłopoty z jego produkcją. Pojawiło się podejrzenie, że jedna z ostatnich partii mogła być wadliwa, cofnięto więc jej dostawę. 
 • Lekarz bada plecy dziecka
  Postawa ciała naszych dzieci kształtowana jest głównie w domu i szkole. Dlatego troska o zdrowy kręgosłup powinna się zaczynać już w okresie wczesnego dzieciństwa. Niestety obecnie nie jest to takie proste – długotrwałe korzystanie z komputera, wielogodzinne oglądanie telewizji i związane z tym przebywanie dziecka w nienaturalnej dla kręgosłupa wymuszonej pozycji siedzącej (np. z podwiniętą nogą) w znacznym stopniu ma wpływ na pogorszenie się postawy ciała. Jeśli do tego ma ono nadwagę i nie jest aktywne fizycznie – to sygnał, że zagrożenie pojawienia się skoliozy czy pogłębionej lordozy jest naprawdę duże. Jak rozpoznać wadę postawy i co zrobić, by nie dopuścić do pogłębienia się problemu?
 • symbole płci na szkolnej tablocy
  Przeciwnicy wprowadzania do szkół edukacji seksualnej według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia zarzucają dokumentowi WHO ideologiczną indoktrynację, a nawet treści pedofilskie. Edukatorka seksualna nie zgadza się z taką interpretacją: "Chodzi tylko o wykształcanie pewnych postaw oraz świadomości własnego ciała od wczesnego dzieciństwa. Nie ma to nic wspólnego z pedofilią" - zapewnia Antonina Lewandowska.
 • Pieniądze
  Bezrobotny rodzic może w 2019 roku liczyć na jednorazowe zapomogi na dziecko, ale też świadczenia comiesięczne, jak zasiłek rodzinny.