• Jolanta Fraszyńska
  Jolanta Fraszyńska ma poważne problemy finansowe. Aktorka źle zainwestowała swoje oszczędności i zamiast pomnożyć majątek, straciła wszystko, co miała.
 • Obraz Maksymiliana Gierymskiego
  Utracony podczas II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego "Patrol Polski 1830 roku" odzyskała stołeczna policja wspólnie z przedstawicielami ministerstwa kultury - poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policja.
 • galeria sztuki
  "W sztuce współczesnej nie ma granic, są jednak pewne punkty zapalne, których dotykanie może wiązać się z niebezpieczeństwem. Artyści często bywają przekorni i właśnie te punkty ich interesują. Przykładem może być religia - bardzo klasyczny temat w sztuce, którego dotykanie wiąże się z ryzykiem" - powiedział Szymon Żydek w rozmowie z dziennik.pl. Z kuratorem i jednym z autorów książki "Sztuka w naszym wieku" rozmawiamy o tym, jak uniknąć wpadki w galerii sztuki i nie pomylić współczesnego dzieła z kaloryferem, kto może dziś zostać artystą i co sztuka współczesna ma do zaoferowania obecnemu trendowi na stawianie pomników.
 • Magdalena Ogórek na planie swojego programu
  Magdalena Ogórek, po porażce w wyborach prezydenckich, wraca do pracy w mediach. Już niebawem zobaczymy ją w nowym programie poświęconym skradzionym dziełom sztuki.
 • Hermann Goering i gen. Adolf Galland
  Pełny spis dzieł sztuki skradzionych przez Hermanna Goeringa z krajów zajętych przez Niemcy w czasie II wojny światowej od dziś w księgarniach na zachodzie Europy.
 • W holenderskich muzeach są dzieła sztuki skradzione przez Nazistów podczas II wojny światowej. Tak wynika z przeprowadzonego badania w ponad 160 placówkach. Okazało się, że w jednej czwartej muzeów są zbiory o - jak poinformowano - "problematycznej historii".
 • W co inwestować w 2013 roku?
  Jak inwestować, by uniknąć nagłych wahań i spekulacji? Co zrobić, by zapewnić sobie stabilny zysk? Eksperci radzą, by ci, którzy mają kapitał i chcą go pomnożyć, przyjrzeli się rynkowi ekskluzywnych alkoholi, dzieł sztuki, a także nie zapominali o złocie.
 • Sukiennice, Muzeum Narodowe w Krakowie
  Kto nie widział, albo chce zobaczyć jeszcze raz obraz Jana Matejki "Hołd pruski" znowu ma taką możliwość. Ogromne płótno całe i zdrowe powróciło z wystawy w Berlinie do krakowskich Sukiennic.
 • Sztuka czy pornografia?
  Autorem tej niezwykłej instalacji jest Jamie McCartney. Dzieło nosi nazwę „The Great Wall of Vagina. The Great Wall…” i wykonane jest z autentycznych odlewów damskich genitaliów. Modelki, które zgodziły się na udział w niecodziennym projekcie, to kobiety w przedziale wiekowym od 18-76 lat, a wykonanie wszystkich odlewów zajęło artyście 5 lat. Podobno nie ma złej interpretacji dzieła sztuki, ale mimo wszystko trudno nie zadać pytania: co autor miał na myśli…