• Empik
  Pod wpływem krytyki ze strony organizacji LGBT oraz Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych sieć Empik odcina się od treści sprzedawanej u siebie kontrowersyjnej książki "Walka o normalność".
 • Czytanie elektronicznej książki
  Książka jest najbardziej popularnym podarunkiem świątecznym, jednak coraz częściej idąc z duchem czasu kupujemy na prezent książki elektroniczne. Jak e-czytanie wpływa na nasze oczy wyjaśnia ekspert Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
 • Kobieta czyta e-book
  Jak wynika z przedświątecznych sond, książka jest jednym z najczęściej kupowanych upominków pod choinkę. Coraz częściej otrzymujemy również w prezencie jej nowoczesny odpowiednik, czyli ebooka. E-czytanie stało się bardzo popularne. Podczas e-lektury najchętniej korzystamy z czytników – ponad 87% wskazań, tabletów – 8% oraz ze smartfonów i komputerów (2 i 3%), co sprawdziła firma Virtualo realizując badanie profil e-czytelnika. Jak w dzisiejszych czasach przepełnionych elektroniką powinniśmy zadbać o oczy, podpowiadają specjaliści z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
 • Czy czytanie na tablecie jest zdrowe dla oczu?
  Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Firma Virtualo dystrybutor książek elektronicznych zapytała, więc o opinie lekarzy okulistów, aby dowiedzieć się co myślą o nowoczesnych formach czytania.
 • Czytnik e-book, zdjęcie ilustracyjne
  Ceny czytników e-książek spadają, urządzenia trafiają więc pod strzechy. To z kolei oznacza, że ludzie domagają się tanich elektronicznych książek. Zdaniem ekspertów wkrótce za e-booki zapłacimy mniej, niż za wydania papierowe.
 • ebooki.swiatczytnikow.pl - pierwsza polska porównywarka cen e-booków
  Wystartowała pierwsza polska porównywarka cen e-booków. Pod adresem ebooki.swiatczytnikow.pl można sprawdzić, czy nasz ulubiony autor został już wydany w formie elektronicznej. Jeśli tak, serwis podpowie, skąd najbardziej opłaca się ściągnąć jego książki.
 • Szykuje się rewolucja w internecie
  Internetowy gigant rozpoczyna rewolucję na rynku książki. Amerykańscy wydawcy są przerażeni. To może być początek końca dotychczasowego systemu wydawniczego - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Jak rozruszać e-czytelników? Tanim czytnikiem
  W tym tygodniu obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej. "Polski rynek e-booków wciąż raczkuje, to na razie margines rynku książki. Przełomu można się spodziewać po wprowadzeniu taniego czytnika e-booków" - uważa Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz.
 • Pisarskie "zrób to sam" przebojem wchodzi na polski rynek
  Self-publishing pozwala pisarzom na wydawanie książek w sieci. Zyskiem dzielą się z platformą internetową.
 • Amerykanie pokochali e-booki
  Amerykanie nie chcą już papierowych książek. Wolą kupować elektroniczne wersje. W tym roku wydadzą na nie aż miliard dolarów. To dzięki temu, że coraz więcej producentów ma w swej ofercie tanie i dobre czytniki e-booków.