• Manfred Weber
  Polska powinna być wśród przywódców w UE; potrzebujemy polskiego głosu dla przyszłości Europy - powiedział w czwartek w Warszawie szef frakcji EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber. Jak ocenił, pod rządami PiS Polska podąża w kierunku "nacjonalistycznym" i "egoistycznym".
 • Ewa Kasprzyk
  Ewa Kasprzyk ma przesłanie dla wszystkich kobiet. Aktorka uważa, że panie powinny zacząć częściej myśleć o sobie, bowiem mężczyźni i tak nie doceniają ich starań.
 • Agnieszka Włodarczyk
  Agnieszka Włodarczyk od czasu rozstania z Mikołajem Krawczykiem nie związała się z żadnym mężczyzną. Celebrytka zapewnia, że w końcu nauczyła się cieszyć życiem singielki.
 • Papież Franciszek
  Papież Franciszek wezwał do przezwyciężenia egoizmu i grzechu. Przemawiając do mieszkańców Rzymu i pielgrzymów przybyłych w południe na Plac świętego Piotra wyraził też wdzięczność tym, którzy są prześladowani, wypędzani i zabijani na wiarę.
 • Marek Kondrat
  Marek Kondrat kilka lat temu postanowił zwiesić swoją karierę aktorską i realizować inne pasje, za pieniądze, jakie przynosi mu udział w reklamach jednego z banków. Postawa aktora bardzo nie spodobała się znanemu krytykowi teatralnemu, Maciejowi Nowakowi.
 • Marta Żmuda Trzebiatowska niedawno rozstała się ze swoim wieloletnim partnerem, Adamem Królem. Aktorka przyznała, że w końcu może poświęcić więcej czasu sobie.
 • Kocham siebie!
  Altruizm, życzliwość, to wartości, które mają nas uczynić szczęśliwymi. Nic bardziej mylnego, zdaniem specjalistów to osoby samolubne są w życiu zdecydowanie bardziej szczęśliwe.
 • Testosteron sprawia, że kobiety stają się niemiłe
  Osoby dominujące, dbające głównie o własny interes, mogą mieć wyższy poziom testosteronu. Uczeni brytyjscy wykazali to na przykładzie kobiet, które pod wpływem tego hormonu były bardziej egoistyczne i mniej skłonne do współpracy.
 • Nie wychowaj dziecka na narcyza
  To że dziecko czuje się ważne, kochane, mądrzejsze, czy wręcz idealne, nie jest niczym złym. Zdrowy egoizm potrzeby jest każdemu człowiekowi, by ten miał świadomość własnej wartości, wierzył w swoje siły i był asertywnym. Czasami jednak poczucie pewności siebie urasta do przesadzonych rozmiarów – dziecko przyjmuje postawę roszczeniową, a rówieśników ocenia z góry, czy wręcz upokarza. Jak więc wychować dziecko, by miało świadomość własnej wartości, a jednocześnie uchronić je od niezdrowego narcyzmu?
 • Choć wolelibyśmy sądzić, że to kwestia naszej wrodzonej dobroci, bycie miłym dla innych ma swoje uzasadnienie w ewolucji
  Specjaliści od lat próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie są skłonni do pomocy i szczodrości wobec innych nawet wówczas, gdy takie zachowanie nie przynosi im żadnej korzyści. Najnowsze badania poświęcone temu zagadnieniu przyniosły zaskakującą odpowiedź.