• Elbanowska
  W sprawie strajku nauczycieli prezes ZNP Sławomir Broniarz idzie na udry, chce dopiec rodzicom i dzieciom, zaognia spór - oceniła Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Jej zdaniem, mimo zapowiedzianych niedzielnych rozmów rządu i związkowców, strajk nauczycieli odbędzie się.
 • Anna Zalewska i Karolina Elbanowska
  "Nie wszyscy nauczyciele popierają strajk, ale narzucona przez ZNP narracja zmusza ich, by do niego dołączyli. Dziwi mnie, że strona rządowa nie podniosła tematu Karty Nauczyciela. Może tu potrzebna jest otwartość ze strony związków, żeby o tym przestarzałym dokumencie rozmawiać w kontekście podnoszenia wynagrodzeń - mówi Wirtualnej Polsce Karolina Elbanowska.
 • Karolina Elbanowska
  Podczas głosowania w sprawie zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków w Sejmie pojawiła się Karolina Elbanowska. Przeciwniczka obowiązujących w tej kwestii przepisów "spóźniła się na obrady i usiadła na miejscu prezydenta", napisała na Twitterze posłanka Jagna Marczułajtis.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Nie proszą, ale wręcz błagają o pomoc. Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zwróciło się w liście otwartym do prezydenta o pomoc w sprawie wcześniejszego posyłania dzieci do szkoły.