• Nastolatka pali e-papierosa
  Co czwarty amerykański nastolatek uważa, że e-papierosy nie są szkodliwe – wykazały udostępnione PAP badania Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO). W USA już co piąty młody dorosły „wapuje” codziennie lub przynajmniej rekreacyjnie.
 • e-papieros
  Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega uczniów przed e-papierosami.
 • e-papieros
  W Polsce jest najwięcej użytkowników e-papierosów w Europie; jedynie pod względem wartości sprzedaży nasz kraj ustępuje Wielkiej Brytanii i Włochom - mówili specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Zakaz palenia
  W olsztyńskich parkach, na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej i nad jeziorem Ukiel będzie obowiązywał po Nowym Roku zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych. O rozszerzeniu listy miejsc zakazanych dla palaczy zdecydowali radni.
 • Kobieta pali e-papierosa
  Zakaz sprzedaży w internecie, zakaz promocji i palenia w miejscach publicznych. Od 8 września e-papierosy są traktowane tak, jak zwyczajne – bez żadnej ulgi. Wszystko za sprawą nowej ustawy, która właśnie weszła w życie. Według jej zapisów papieros i e-papieros to jedno i to samo, a palacz musi mieć skończone 18 lat.
 • E-papieros
  Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy dotyczącej e-papierosów. Stanowi ona, że niepełnoletni nie mogą kupić e-papierosów, nie będzie też ich można używać w miejscach z zakazem palenia. Senat proponował wydłużenie czasu na dostosowanie się do nowych zasad.
 • E-papieros
  Eksperci popierają zakaz używania e-papierosów w miejscach publicznych. Trwają prace nad wprowadzeniem takiego zakazu, podobnie jak w przypadku zwykłych papierosów. Obowiązek jego wprowadzenia nakłada na nas dyrektywa Unii Europejskiej.
 • Elektroniczny papieros
  Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy tytoniowe. Obejmą one również papierosy elektroniczne. Już za kilka miesięcy zakazane będzie korzystanie z nich w miejscach publicznych oraz nie będzie można sprzedawać ich przez internet. Resort tłumaczy, że nowe prawo to efekt implementacji unijnej dyrektywy tytoniowej, ale ta nie przewiduje aż takich restrykcji.
 • Kobieta pali e-papierosa
  Brytyjska Agencja Zdrowia Publicznego wydała raport w sprawie e-papierosów. Podczas gdy Amerykańskie Towarzystwo Medyczne widzi w nich drogę do podjęcia palenia tytoniu, Brytyjczycy są wręcz odwrotnego zdania. Raport brytyjskiej agencji postuluje, by lekarze przepisywali e-papierosy osobom zgłaszającym się po pomoc w rzuceniu palenia. Zgadza się z tym część środowisk medycznych.
 • Elektroniczny papieros
  Elektroniczne papierosy, choć mniej szkodliwe, mogą prowadzić do palenia tradycyjnych papierosów. Takie są wyniki badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego przeprowadzonych wśród nastolatków w Stanach Zjednoczonych.