• Wojciech Walewski; fot. Michał Murawski
  Zespół Voo Voo wszedł do studia S-4 Polskiego Radia w Warszawie by zarejestrować swoją nową studyjną płytę. Płyta ukaże się za niebawem, bo już na początku 2019 roku.
 • Hip-hop w 2016 miał się dobrze
  Kiedy popatrzymy na mijający rok pod kątem tego, co działo się w rodzimym hip-hopie, odczucia mogą być ambiwalentne. Polskich płyt, których będzie się słuchać jeszcze długo, nie brakowało, ale zaledwie jedna ma zapewnione miejsce w kanonie. Młodym i żądnym sukcesu przydarzyły się ciekawe materiały, ale niemal solidarnie zapowiadające, że to dopiero przedsmak. Rozdający karty dołożyli zaś do swych dyskografii mocne pozycje, ale w większości takie, jakich należało się po nich spodziewać.
 • Fisz Emade Tworzywo o poszukiwaniu ducha w świecie dronów i telefonów
  Fisz Emade Tworzywo zapowiedzieli na jesień tego roku premierę nowego albumu.
 • Album roku pop:
  23 kwietnia poznamy laureatów 21. edycji Fryderyków – nagród przyznawanych przez polskie środowisko muzyczne od 1995 roku. Bukmacherzy mają już swoje typy. Analitycy firmy STS zestawili szanse nominowanych do polskich Grammy, tworząc listę faworytów. Zobaczcie, na kogo warto stawiać w tym roku?
 • Lao Che nagrali płytę "Dzieciom", która wcale nie jest skierowana do dzieci
  Przy okazji premiery poprzedniego albumu Lao Che "Soundtrack" wokalista grupy, Spięty mówił, że tamtym materiałem chciał "wyrwać się z melancholii, która mi towarzyszy od lat, ale jak siadam do pisania, to zamiast planowanego wznoszenia w górę, wpadam w dół. Nie nazwałbym jednak tego materiału depresyjnym. Użyłbym raczej określeń: napięty, niepokojący". Podobnych określeń można użyć do najnowszej płyty jego kapeli, "Dzieciom".
 • Fisz i Emade na Open'erze
  Fisz i Emade dołączają do gwiazd festiwalu Open'er w Gdyni.
 • Fisz i Emade pokazują "Pył"
  Fisz i Emade opublikowali teledysk do nowego singla "Pył".
 • Ania Rusowicz wydaje drugą płytę
  Ania Rusowicz powraca z drugą długogrającą płytą. Nowy zestaw wokalistki otrzymał tytuł "Genesis". Longplay trafi do sprzedaży 8 października.
 • Kim Nowak, czyli FISZ, EMADE i Michał Sobolewski
  6 listopada w sprzedaży pojawi się druga płyta grupy Kim Nowak. To ma być przejmująca muzyczna wędrówka w świetle księżyca i jednocześnie 12 utworów, które zaskoczą fanów FISZA, EMADE i Michała Sobolewskiego. Punkowe, garażowe brzmienia i krzyki ustąpią miejsca kompozycjom, w których dominuje spokój i mroczny klimat, przypominający czasem ścieżkę dźwiękową do filmów Lyncha czy Tarantino. Oto panowie znani jako Kim Novak na zdjęciach ze specjalnej sesji z wilkiem oczywiście...
 • Tricky gwiazdą Cudawianków w Gdyni
  Tricky i Ebony Bones będą międzynarodowymi gwiazdami imprezy Cudawianki, która odbędzie się 30 czerwca w Gdyni.