• Bono w drodze na nagranie "Do They Know It's Christmas?"
  Bob Geldof znów namówił znanych muzyków, aby za darmo zaśpiewali pod szyldem Band Aid i tym samym przyłączyli się do walki z epidemią eboli w Zachodniej Afryce. Jednak nie wszyscy byli tacy chętni. Zaproszenie do udziału w nagraniu nowej wersji "Do They Know It's Christmas?" zignorowała... Adele.
 • Emeli Sandé wyróżniona Ivor Novello Award
  Emeli Sandé dodała kolejne trofea do swej kolekcji. Jej nagranie "Next To Me" nagrodzono dwiema statuetkami Ivor Novello Award za "najlepszą piosenkę pod względem kompozycyjnym i tekstowym" oraz "najczęściej emitowany utwór".
 • Emeli Sandé pobiła rekord The Beatles na UK Charts
  Emeli Sandé ma powody do zadowolenia. Jej debiutancki album "Our Version Of Events" od 63 tygodni pozostaje w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Tym samym gwiazda pokonała The Beatles.
 • Emeli Sandé odradza "X-Factora"
  Emeli Sandé nie należy do fanów "X Factora". Wokalistka zaapelowała do młodych muzyków, aby unikali telewizyjnych konkursów talentów i zamiast tego koncentrowali się na szlifowaniu umiejętności.
 • Emeli Sandé - neurolog z mikrofonem
  Emeli Sandé jest dziś jedną z największych gwiazd światowej sceny muzycznej. Okazuje się jednak, że nie zawsze marzyła o karierze wokalnej. Szkocka wokalistka swoją przyszłość wiązała pierwotnie z... medycyną. Artystka uzyskała nawet stopień naukowy z zakresu neurologii.
 • Nick Cave
  Nick Cave wraca z The Bad Seeds i nową płytą studyjną, a Emeli Sandé proponuje zestaw koncertowy. Do szerokiej dystrybucji trafia też głośny już krążek Stanisławy Celińskiej – "Nowa Warszawa". Słowem: to tydzień premier albumów gorąco oczekiwanych przez słuchaczy.
 • Emeli Sandé pobiła kolejny rekord
  Emeli Sandé weszła do historii. Jej debiutancki album "Our Version Of Events" od 47 tygodni nie opuszcza listy top 10 w Wielkiej Brytanii. Ta sztuka nie udała się dotąd żadnej solistce.
 • Płyta Adele – najmniej trafionym prezentem gwiazdkowym
  Bestsellerowa płyta "21" Adele trafiła pod strzechy, sprzedając się w nakładzie przekraczającym tytułowe 21 milionów. Ale krążek trafił w tym roku również pod choinki ku... rozczarowaniu obdarowanych.
 • Emeli Sande zdetronizuje Adele?
  Emeli Sande jest na dobrej drodze do zdetronizowania Adele jako najlepiej sprzedającej się obecnie wokalistki na Wyspach Brytyjskich. Debiutanckiemu albumowi Sande "Our Version Of Events" brakuje zaledwie 6 tys. sprzedanych kopii, by prześcignąć "21" Adele.
 • Emeli Sandé tworzy cuda z Naughty Boyem
  W sieci pojawił się utwór "Wonder", będący wynikiem współpracy Emeli Sandé i Naughty Boya. To pierwszy singel zwiastujący debiutancki longplay artysty. Album "Hotel Cabana" powinien ukazać się na początku przyszłego roku.