Emerycie, udowodnij, że żyjesz. Poświadczenie życia będzie elektroniczne01 kwietnia 2015ZUS elektronizuje poświadczenie życia: dokumenty uprawniające do odbioru świadczenia w innych krajach.
Nikt znany i doświadczony nie chce być szefem ZUS. Rząd ma kłopot26 marca 2015 Rząd premier Ewy Kopacz ma kłopot. Nikt znany i z doświadczeniem nie chce szefować Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.
Konkurs na nowego prezesa ZUS. Kandydatów jest pięciu25 marca 2015Pięć nazwisk znajduje się na liście kandydatów na nowego prezesa ZUS. Listę chętnych na schedę po Zbigniewie Derdziuku ogłosiło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a dotarło do niej Polskie Radio.
Propozycja KNF: pieniądze na emeryturę będą mogły pójść na dom24 marca 2015 KNF proponuje, by oszczędności zgromadzone w III filarze mogły być wykorzystane jako wkład własny przy kredycie hipotecznym - taki pomysł przedstawił na spotkaniu u prezydenta Bronisława Komorowskiego przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.
Duda: Bronisław Komorowski ma konwencję, a ja wolę rozmawiać z ludźmi07 marca 2015 W czasie, gdy Bronisław Komorowski ma swoją konwencję wyborczą, on spotyka się z polskimi emigrantami. Andrzej Duda, przebywający z wizytą na Wyspach Brytyjskich, podkreślał, że rolą prezydenta jest prowadzenie rozmów i dialogu, a także bycie arbitrem w konfliktach społecznych.
Korekta, nie rewolucja? Kandydaci w wyborach o emeryturach05 marca 2015Bronisław Komorowski pracuje nad ustawą wprowadzającą staż. Część kandydatów, jak Andrzej Duda, chce przywrócenia poprzednich zasad przechodzenia na emeryturę.
Będzie pozew zbiorowy w sprawie OFE. Sąd się zgodził04 marca 2015 Będzie pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa, ZUS i towarzystwom emerytalnym w związku z reformą OFE.
Będą emerytury za pracę w gettach. W Polsce dostanie je kilkaset osób27 lutego 2015Osoby żyjące w Polsce, które w czasie II wojny światowej pracowały w gettach, będą mogły pobierać z tego tytułu niemieckie emerytury. W Bundestagu przyjęto odpowiednią ustawę gwarantującą wypłatę świadczeń.
Można oszczędzić 12 tys. zł na ZUS. Legalnie18 lutego 2015Prowadzący działalność gospodarczą nie muszą odprowadzać składek w Polsce. Warunek: powinni zawrzeć umowę o pracę w innym kraju UE i przepracować w ciągu miesiąca 10 godzin. Taką możliwość przewiduje unijne prawo. A ZUS w ciągu minionych dwóch miesięcy wydał osiem opinii potwierdzających tę interpretację. Wszystkie przypadki dotyczą Słowacji, gdzie "zatrudnić się" można, płacąc 300 zł miesięcznie.
Sposób na wysoką emeryturę? Zyskasz nawet 20 proc. Zobacz, jaki samochód wybrać18 lutego 2015Zabytkowy samochód to dobry sposób na emeryturę – przekonuje firma inwestycyjna Stilnovisti. Prawidłowo wybrany model zabytkowego wozu może przynieść ponad 20 procent zwrotu w skali roku. Choć bywają i bardziej spektakularne wzrosty.