• Urszula Modrzyńska, czyli Jagienka
  55 lat temu na ekranach kin zadebiutował najsłynniejszy z polskich filmów w historii. Co stało się z odtwórcami głównych ról w "Krzyżakach"? Czy występ w pierwszej rodzimej superprodukcji po II wojnie światowej otworzył im drzwi do kariery? Czy może stali się zakładnikami swojej roli?
 • Emil Karewicz kończy 90 lat
  Jego Hermann Brunner ze "Stawki większej niż życie", Jagiełło z "Krzyżaków", porucznik "Mądry" z "Kanału" – to najbarwniejsze postaci w historii polskiego kina. Emil Karewicz świętuje 90 urodziny, a my życzymy znakomitemu aktorowi nawet dwustu lat. Bo 100 to przecież za mało!
 • "Hans Kloss" jest czystą rozrywką
  Hans Kloss nareszcie powrócił. Plotki o nowej wersji "Stawki większej niż życie" pojawiały się od kilku ładnych lat, agenta J-23 udało się wreszcie wskrzesić Patrykowi Vedze. I mimo licznych zastrzeżeń, jakie można mieć wobec "Hansa Klossa. Stawki większej niż śmierć", opłacało się czekać.
 • Emil Karewicz i Piotr Adamczyk
  "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Obraz Patryka Vegi wejdzie na ekrany kin 16 marca, ale goście zaproszeni na uroczystą premierę w warszawskich Złotych Tarasach mogli nową "Stawkę" zobaczyć już wczoraj…
 • Stanisław Mikulski i Emil Karewicz znów w akcji
  Stanisław Mikulski i Emil Karewicz znów stali się Hansem Klossem i Hermanem Brunnerem. Bohaterów kultowej "Stawki większej niż życie" od 16 marca można oglądać w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć", w reżyserii Patryka Vegi.
 • Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć / foto Monika Zielska
  Na powrót Klossa i Brunnera czekaliśmy cztery dekady. W tym czasie agent J-23 i najsłynniejszy Sturmbannführer polskiego filmu doczekali się kilku pokoleń fanów, którzy pewnie ruszą do kin, by poznać dalsze dzieje popkulturowego duetu dopisane przez Władysława Pasikowskiego. My już produkcję pod hasłem "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" widzieliśmy. Oto, co nam się w nowej "Stawce" podobało, a co niezupełnie...
 • Agent J-23 powraca na teaserowym plakacie
  16 marca na ekrany kin wejdzie kontynuacja kultowego serialu o przygodach polskiego super agenta J-23. A już dziś producenci filmu "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" przedstawili jego pierwszy, teaserowy plakat.
 • Obsada nowego Klossa
  Film Patryka Vegi będzie kontynuacją kultowego serialu "Stawka większa niż życie". Na ekranie zobaczymy żyjących w obecnych czasach Hansa Klossa i Brunnera, w których wcielą się odtwórcy oryginalnych ról, czyli Stanisław Mikulski oraz Emil Karewicz. Natomiast bohaterów z czasów młodości zgrają Tomasz Kot i Piotr Adamczyk. Reszta jest tajemnicą, ale reżyser obiecuje "nowoczesne kino, pełne efektów specjalnych". Nowa "Stawka" trafi do kin 16 marca.
 • Piotr Adamczyk będzie Brunnerem
  Zdjęcia do filmu "Kloss – stawka większa niż śmierć" ruszyły już w czerwcu. Ale dopiero teraz twórcy odsłaniają przed nami kolejne karty i nazwiska najważniejszych bohaterów opowieści.
 • Stanisław Mikulski i Emil Karewicz na planie
  Twórca "Pitbulla" Patryk Vega kręci właśnie w Malborku nowy film o Hansie Klossie. W obsadzie znaleźli się odtwórcy głównych ról w kultowym serialu – Stanisław Mikulski i Emil Karewicz oraz... Tomasz Kot, który zagra młodszą wersję polskiego superagenta.