• Agnieszka Kaczorowska z córką
    Agnieszka Kaczorowska niedawno została mamą i jak każdy świeżo upieczony rodzic martwi się o swoje dziecko. Celebrytka ma ku temu dodatkowy powód, bowiem zaczęła dostawać wiadomości, w których ktoś życzy jej córce śmierci.
  • Warszawa
    Generalny Konserwator Zabytków Magdalena Gawin uchyliła, z powodu "istotnych uchybień”, decyzję o wpisaniu warszawskiego modernistycznego pawilonu Domu Meblowego "Emilia" do rejestru zabytków - poinformował w poniedziałek PAP resort kultury.
  • Pawilon Emilia
    Wojewódzka konserwator zabytków Barbara Jezierska wpisała do rejestru zabytków rozbierany właśnie pawilon Emilia. Stołeczny konserwator krytykuje tę decyzję, ponieważ - jego zdaniem - może ona postawić pod znakiem zapytania przeniesienie pawilonu w pobliże Pałacu Kultury.
  • Wystawa "W sercu kraju" jest największym z dotychczasowych projektów wystawienniczych Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Odzwierciedla skalę i rozmach projektu instytucjonalnego, jakim jest Muzeum. Wystawa jest zapowiedzią i szkicem do stałej kolekcji, która będzie eksponowana w przyszłym gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Stanowi odpowiedź na wieloletnie starania środowiska artystycznego w Polsce, dążącego do stworzenia kolekcji sztuki o globalnym zasięgu, która jednocześnie definiowałaby oraz eksponowała najważniejsze postawy i nurty sztuki polskiej. Wystawę będzie można oglądać od 14 maja 2013 do 6 stycznia 2014 w Pawilonie Emilia, ul. Emilii Plater 51, wtorek-niedziela, 12.00-20.00, wstęp wolny.