• Jarosław Kaczyński
  Prawo i Sprawiedliwość krytykuje ustalenia szczytu klimatycznego. Prezes tej partii Jarosław Kaczyński powiedział w Częstochowie, że zgadzając się na porozumienie Polska poniosła całkowitą klęskę.
 • Premier Ewa Kopacz
  Wracamy z tarczą, dostaliśmy 100 procent tego z czym jechaliśmy - mówiła premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej w Brukseli podsumowującej unijny szczyt klimatyczny. Dodała, że dzięki sukcesowi negocjacyjnemu Polski możliwa będzie realizacja obietnic złożonych przez nią podczas expose. Główne założenie porozumienia to 40-procentowa redukcja emisji CO2 do 2030 roku.
 • Premier Ewa Kopacz na szczycie klimatycznym
  Argumenty Polski wysłuchane. W taki sposób analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Lidia Puka komentuje postanowienia szczytu klimatycznego w Brukseli. Ustalenia, jakie tam zapadły nie są sztywne - dodaje.
 • Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro
  Rząd powinien zawetować porozumienie w sprawie ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. W związku z rozpoczynającym się jutro unijnym szczytem klimatycznym Jarosław Kaczyński przypomniał stanowisko PiS w tej sprawie.
 • Bruksela
  Polska rozważa odwołanie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Chodzi o przydział darmowych emisji dwutlenku węgla.