• Najlepszy film: "Miłość" – reżyseria Michael Haneke
  Tuż przed ogłoszeniem tegorocznych nominacji do Oscarów, swoje nagrody przyznało Stowarzyszenie Amerykańskich Krytyków – National Society of Film Critics. I tym razem wielkim wygranym okazała się "Miłość" Michaela Hanekego. Uhonorowany w trzech kategoriach obraz wydaje się absolutnym pewniakiem w oscarowej gonitwie. Oto produkcje i twórcy wyróżnieni przez krytyków zza oceanu...
 • Jean-Louis Trintignant wraca na ekran w "Miłości"
  Jean-Louis Trintignant, jeden z najwybitniejszych francuskich aktorów, po latach nieobecności w kinie, wraca na duży ekran w nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes "Miłości" Michaela Haneke. – Ta rola była dla mnie – przyznaje 81-letni aktor.
 • Emmanuelle Riva i Jean Louis-Trintignant w filmie "Miłość"
  W szafowaniu w recenzjach epitetami typu "wybitny" czy "znakomity" dewaluuje się odrębność tytułów autentycznie wielkich, których pojawienie się na ekranach jest świętem. To przypadek "Miłości" Michaela Hanekego.
 • Emmanuelle Riva w filmie "Miłość"
  Jean-Louis Trintignant, jeden z najwybitniejszych francuskich aktorów, po latach nieobecności w kinie, wrócił na duży ekran w nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes "Miłości" Michaela Hanekego. – Ta rola była dla mnie – przyznaje 81-latek. Austriacki reżyser napisał scenariusz swego 11 filmu z myślą o nim właśnie. I nie przyjmował do wiadomości, że aktor mógłby się na rolę Georgesa nie zgodzić.
 • "Miłość" będzie walczyć o Oscara
  Znamy już tytuł kolejnego filmu, który będzie rywalizować o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Austriacy wybrali "Miłość" Michaela Hanekego.
 • Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes – "Miłość"
  Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes "Miłość" ("Amour") Michela Haneke to opowieść o George'u i Anne, parze nauczycieli muzyki klasycznej, którzy mają po osiemdziesiąt parę lat. Kiedy Anne doznaje wylewu, ich miłość zostaje wystawiona na próbę. W rolach głównych występują Emmanuelle Riva i Jean-Louise Trintignant. "Miłość" zagości w europejskich kinach na jesieni.