• Liam Wyatt / autor zdjęcia: Adam.J.W.C., SandDunesSutherlandShire / licencja CC-BY 3.0
  Liam Wyatt: Zamieszczając banery, musielibyśmy zacząć gonić za wynikami, za coraz lepszą klikalnością. Zamiast na jakości haseł i poszerzaniu wiedzy nasz wysiłek zacząłby się skupiać na monetyzacji.
 • Tomasz Lis
  Tomasz Lis zagroził Wikipedii, że wytoczy jej proces za fałszywe informacje na temat jego rodziców. Wpis po aferze zniknął.
 • Doktor Wikipedia pomoże?
  Idziemy o zakład, że pewnie nieraz szukałeś informacji dotyczących zdrowia w Wikipedii. W takim razie musisz wiedzieć, że informacje dotyczące zdrowia nie zawsze są pełne oraz prawdziwe.
 • Adres URL, zdjęcie ilustracyjne
  Brittannica to najsłynniejsza encyklopedia świata. Ukazuje się od 1768. Nie będzie można jednak już jej kupić w wersji papierowej. Wydawcy postanowili, że dzieło ukazywać się będzie tylko w wersji cyfrowej.
 • 7. Scarlett Johansson
  12 740 najpiękniejszych kobiet świata w jednym miejscu. Wszystkie w kolejności od najmniej do najbardziej pożądanej przez mężczyzn, a każdą z nich reprezentuje seksowne zdjęcie i odważny cytat. Kobieta wszech czasów, Jennifer Aniston znalazła się dopiero na 23 pozycji, Angelina Jolie na 18, Jessica Alba na 14… Chickipedia, to pomysł portalu Mademan.com, jednak duży udział w tworzeniu projektu mieli sami internauci. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę nazwisk Chickipedii! Zobacz galerię!
 • Wikipedia
  Twórcy, a także sympatycy i czytelnicy polskiej edycji Wikipedii spotkają się w sobotę w Poznaniu. Okazją będzie dziesiąta rocznica powstania polskojęzycznej wersji internetowej encyklopedii.
 • Czym jest homoseksualizm? Walka o hasła w encyklopedii PWN
  Instytut im. Piotra Skargi organizuje w sieci protest przeciwko zmianie przez PWN treści encyklopedycznych haseł opisujących homoseksualizm i biseksualizm. Wydawnictwo zabrało się za aktualizację haseł po apelu Pracowni Różnorodności, działającej na rzecz środowiska LGBT.
 • W encyklopedii ma się znaleźć 5 tys. nazwisk
  O problemach związanych z wydawaniem Encyklopedii Solidarności rozmawiano w środę w Krakowie podczas prezentacji pierwszego tomu dzieła. Najważniejszymi okazały się nadmiar materiału i konieczność jego selekcji oraz krytyczne uwagi osób opisanych w książce.
 • "Titanic" - wielki hit, a też jeden z ważniejszych filmów w historii kina
  Poszerzone wydanie "Encyklopedii kina" pod redakcją profesora Tadeusza Lubelskiego, przypomina finałowy taniec na "Titanicu".