• Planety
  Amerykański wahadłowiec rozpoczął swą ostatnią podróż. Rankiem, na grzbiecie jumbo jeta Boeing 747 Endeavour  odleciał z Florydy do Kalifornii, gdzie stanie się eksponatem w muzeum.
 • Prom Endeavour wylądował po raz ostatni
  Amerykański prom kosmiczny Endeavour wylądował w środę w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie kończąc swój ostatni lot w kosmos, po którym zostanie wycofany z eksploatacji i przekazany do muzeum.
 • Astronauta Greg Chamitoff
  W środę o godz. 8.35 czasu polskiego prom Endeavour ma wylądować w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie. Po swej ostatniej misji zostanie przekazany do muzeum w Kalifornii. Zobacz niezwykłe zdjęcia, wykonane m.in. podczas spacerów kosmicznych załogi wahadłowca.
 • Astronauci Endeavoura Greg Chamitoff i Michael Fincke na kosmicznym spacerze
  Amerykański wahadłowiec Endeavour odcumował od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i wraz z sześcioosobową załogą wraca na Ziemię, kończąc przedostatnią misję w ramach programu lotów promów kosmicznych NASA.
 • Załoga wahadłowca Endeavour
  Dwaj członkowie załogi wahadłowca Endeavour wyszli w piątek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w ramach pierwszego z czterech kosmicznych spacerów, służących przygotowaniu orbitalnego kompleksu do pracy po zakończeniu lotów promów kosmicznych NASA.
 • Prom Endeavour w drodze w kosmos
  To był niezwykły widok - amerykański wahadłowiec Endeavour poleciał w ostatnią misję. Startowi przyglądały się na florydzkim Przylądku Canaveral dziesiątki gapiów. Ci, którzy nie mogli być na miejscu, śledzili tę historyczną chwilę w telewizji. My prezentujemy ją na zdjęciach w naszej galerii!
 • Załoga wahadłowca Endeavour
  W poniedziałek punktualnie o godz.14.56 czasu polskiego do swego ostatniego lotu na orbitę pomyślnie wystartował amerykański wahadłowiec kosmiczny Endeavour z sześcioma astronautami na pokładzie.
 • Prom Endeavour wciąż czeka na sygnał do startu
  NASA ponownie odłożyła planowany na poniedziałek ostatni start promu kosmicznego Endeavour co najmniej do 8 maja, ponieważ nie rozwiązano jeszcze problemu z elektroniką. Pierwotnie Endeavour miał wystartować w piątek.
 • Wahadłowiec Endeavour na pozycji startowej
  NASA ponownie odłożyła w niedzielę planowany na poniedziałek ostatni start promu kosmicznego Endeavour, ponieważ nie rozwiązano jeszcze problemu z elektroniką. Pierwotnie Endeavour miał wystartować w piątek. Nowego terminu startu na razie nie podano.
 • Wahadłowiec Endeavour na pozycji startowej
  Awaria techniczna zmusiła NASA do odwołania wyznaczonego na piątek po południu (czasu lokalnego) startu wahadłowca kosmicznego Endeavour. Odłożono go co najmniej o trzy dni.