• Rak tarczycy
  Szacuje się, że w Polsce każdego roku rak tarczycy może dotyczyć nawet 3,5 tysiąca osób w każdym wieku. Co warto wiedzieć o tym nowotworze?
 • Lekarz bada tarczycę
  Połowa przypadków niedoczynności tarczycy jest zbyt późno wykrywana. Ciągle zbyt mało wiemy o tych schorzeniach. Tymczasem zaburzenia tego hormonu mogą mieć poważne skutki zdrowotne.
 • Tarczyca
  Dużo śpisz, a i tak budzisz się zmęczona, ciągle marzniesz, masz problemy z koncentracją, utrzymaniem wagi, a twoje włosy łamią się i wypadają na potęgę? A może wręcz odwrotnie – jesteś ciągle nerwowa i nadpobudliwa, szybko się męczysz i nieustannie jest ci gorąco? Przebadaj tarczycę! Ten gruczoł, choć niepozorny, ma ogromny wpływ na cały nasz organizm.
 • Choroby tarczycy wymagają długotrwałego
  Jak przekonują specjaliści, zaburzenia czynności tarczycy mogą być groźne dla zdrowia. Schorzenia tarczycy dotykają aż siedem milionów Polaków.
 • W Polsce jest wystarczająca liczba endokrynologów
  Liczba endokrynologów w stosunku do mieszkańców jest w Polsce dwukrotnie wyższa niż w wielu krajach UE, a opieka endokrynologiczna jest na zadowalającym poziomie - uznali organizatorzy rozpoczętego w Poznaniu XX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.
 • Choroby tarczycy powiązane z chorobami serca
  Eksperci szacują, że choroby tarczycy dotykają nawet 22 procent Polaków, głównie kobiet. Wielu pacjentów o tym nie wie i się nie leczy. Jak rozpoznać niedoczynność i nadczynność tarczycy? Czym grożą te choroby?