• Na rachunku za energię widnieje wiele różnych liczb, kwot i rubryk. Zazwyczaj jednak naszą uwagę przyciąga tylko jeden element - całkowita kwota, którą musimy zapłacić. Na fakturę za prąd składa się jednak wiele opłat pośrednich. Czy wiemy co one oznaczają?
  • Domowe turbiny wiatrowe
    Podstawowe źródło prądu lub jego uzupełnienie, ekologia, oszczędność oraz nowoczesność - to cechy jednego ze sposobów wytwarzania energii. Przydomowe elektrownie wiatrowe, bo o nich mowa, mogą pozwolić na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Sprawdź, na ile szacowane są koszty instalacji i dowiedz się, czy warto w nie zainwestować.
  • Nowy rok zwykle przynosi nowe cenniki ofert sprzedaży energii. Zmianom często towarzyszy obawa o to, jak bardzo wzrosną obciążenia. Rok 2013 nie przyniósł jednak rewolucji.
  • Budowa domu
    W grudniu 2012 r. zakończy się rządowy program Rodzina na Swoim. Od początku 2013 r. zastąpią go dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Osoba budująca energooszczędny dom czy mieszkanie będzie mogła otrzymać dopłatę w wysokości nawet 40 000 zł.