• EPIDEMIA CHOLERY W JEMENIE
  775 tysięcy zarażonych i ponad 2 tysiące ofiar śmiertelnych – to bilans epidemii cholery ogarniającej Jemen od kwietnia 2017 roku. Władze zarządzają dezynfekcje miejsc, w których istnieje największa groźba rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby. Fotoreporter towarzyszył ekipie odkażającej ulice jemeńskiej stolicy, Sany.
 • Naukowiec w laboratorium
  Epidemia cholery rozwija się w Sudanie Południowym. Pierwsze ogniska pojawiły się w obozach dla uchodźców w stolicy, a potem choroba rozprzestrzeniła się na pozostałe dzielnice Dżuby. Zmarło już kilkadziesiąt osób.
 • Dziecko w szpitalu
  Epidemia cholery nadal zagraża Haiti - ostrzega ONZ. Od początku roku do końca sierpnia odnotowano tam prawie 9 tysięcy przypadków tej choroby. To i tak znacząco mniej niż rok wcześniej.
 • Lekarz
  Epidemia eboli, przedwczesna śmierć osób młodych, czy nadciśnienie, to tylko kilka z najważniejszych wyzwań dla zdrowia ludzi na całym świecie. Takie wnioski zawiera specjalne wydanie tygodnika "Science".
 • Epidemia cholery na Kubie
  Ministerstwo zdrowia Kuby poinformowało we wtorek o wybuchu epidemii cholery na wyspie, gdzie w ciągu około 10 dni zachorowało 417 osób, z których trzy zmarły. Według ministerstwa sytuację już opanowano, ale nadal zachowywana jest czujność.