• Asbel Kiprop (w środku)
  Athletics Integrity Unit, organ odpowiedzialny za walkę z dopingiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), potwierdziło pozytywne wyniki badań na obecność erytropoetyny (EPO) u mistrza olimpijskiego z Pekinu w biegu na 1500 m Asbela Kipropa.
 • Doping
  Jama Aden, trener rekordzistki świata w biegu na 1500 m Genzebe Dibaby i jeden z jej fizjoterapeutów zostali zatrzymani przez policję. Podejrzewa się ich o podawanie dopingu. W pokoju hotelowym niedozwolone środki, m.in. EPO - podała hiszpańska gazeta "El Pais".
 • strzykawka krew
  Francuska lekkoatletka, Laila Traby, oskarżona o stosowanie niedozwolonego dopingu. W organizmie brązowej medalistka mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 10000 m stwierdzono obecność erytropoetyny. Wiadomość tę podał portal FranceTVsport.fr.
 • Niemiecki kolarz Stefan Schumacher, zwycięzca wyścigu Tour de Pologne w 2006 roku, przyznał się do stosowania środków dopingujących. 32-letni zawodnik ujawnił w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel", że zażywał m.in. EPO i hormon wzrostu.
 • Lance Armstrong
  Amerykanin Tyler Hamilton wyjawił w wywiadzie dla stacji radiowej BBC, że jego rodak Lance Armstrong płacił motocykliście towarzyszącemu ich grupie kolarskiej US Postal podczas Tour de France w 1999 roku za dostarczanie zabronionej erytropoetyny (EPO).
 • Strzykawki
  Mąż i trener słynnej kolarki Jeannie Longo Patrice Ciprelli przyznał się do kupna, ale tylko - jak zaznaczył - do własnego użytku, erytropoetyny (EPO), czyli zabronionego środka dopingowego.
 • Mąż Jeannie Longo aresztowany
  Mąż i trener słynnej kolarki Jeannie Longo, 53-letni Patrice Ciprelli został w środę aresztowany w ich domu w Saint-Martin-le-Vinoux we francuskich Alpach. Oskarżony jest o kupowanie i rozprowadzanie zabronionego środka dopingowego erytropoetyny (EPO).