• Poranna kawa
  Espresso jest najbardziej rozpoznawalną włoską kawą, a jego picie stanowi jeden z najważniejszych rytuałów włoskiej kultury. „Espresso” oznacza „przygotowana tuż przed podaniem”, szybko zaparzona. Jest to też pierwszy poranny rytuał Włochów, wpadających do kafejek na śniadanie przed długim dniem w pracy.
 • Espresso
  Espresso, kawa z mlekiem, a może cappuccino? Jaką kawę najlepiej pić rano, a którą po południu?
 • Kubki z kawą
  Czy wyobrażacie sobie rozpoczęcie dnia bez aromatycznej filiżanki kawy? Dzięki właściwościom pobudzającym jest uznawana jako „napój bogów” i daje nam energię na przetrwanie kolejnego dnia w pracy lub na uczelni. A czy znacie właściwości rodzaje i właściwości kawy? Jakie są najpopularniejsze mity, dotyczące tego popularnego napoju?
 • Kawa
  Jeśli w trakcie ćwiczeń szybko tracisz motywację do podejmowania wysiłku albo po prostu opadasz z sił, sięgnij po kawę. Wypita przed treningiem zapobiega zbyt szybkiemu zmęczeniu fizycznemu.
 • Espresso
  Świetna wiadomość dla miłośników kawy. Naukowcy z University of California w San Francisco dowiedli, że poranne latte nie zaburza pracy serca, lecz przynosi wiele korzyści prozdrowotnych.
 • Zasada nr 1: Trzy wyróżniki espresso
  Bez względu na rodzaj wybranej mieszanki i recepturę serwowanego napoju, o bogatym smaku i aromacie kawy decyduje kilka prostych zasad. Christian Tirro, barista marki Segafredo Zanetti Poland przedstawia 10 kroków, które ułatwią uzyskanie doskonałej kawy.
 • Kawa z różnych stron świata
  Trudno wyobrazić sobie jesienne popołudnie bez filiżanki kawy czy herbaty. By urozmaicić smak gorących napojów, mieszkańcy innych państw dodają do nich najróżniejsze dodatki. Jakie sposoby na rozgrzanie w chłodne dni mogą stać się dla nas kulinarną inspiracją?
 • Kawa
  Esencjonalny bukiet, intensywny aromat i gęsta crema – kawosze na całym świecie traktują espresso jako kwintesencję kawowego smaku. Ten 25-mililitrowy napój przygotowany z 7 gramów mieszanki w czasie 25-sekundowej ekstrakcji cechuje nie tylko bogata historia, ale także mnogość oryginalnych odmian. Co warto wiedzieć o tej klasycznej, włoskiej propozycji?
 • Filiżanka kawy z sercem
  Czarna i aromatyczna dla panów, mleczna i delikatna dla pań – różnice w kawowych preferencjach płci stały się już niemal stereotypem. Tymczasem, jak wykazują wyniki badań, odpowiednio przygotowana kawa może pozytywnie wpłynąć na różne aspekty zdrowotne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
 • Kawa z masłem
  Kawa z dodatkiem masła to najnowsza moda, której ulegają Amerykanie. Pomysł na tak przyrządzany napój przywędrował do USA wraz z imigrantami z Indii, Mongolii i Tybetu, gdzie w ten sposób pije się mocną herbatę.