• Jerzy Skolimowski nakręci katastroficzny thriller
  Najnowszy film twórcy "Essential Killing", Jerzego Skolimowskiego będzie thrillerem katastroficznym.
 • "Essential Killing" wśród 10 najlepszych filmów 2011 roku we Francji
  Obraz Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" znalazł się na liście 10 najlepszych filmów 2011 roku we Francji. Filmy do rankingu wybrali krytycy piszących dla prestiżowego miesięcznika "Cahiers du Cin,ma".
 • Jerzy Skolimowski komplementowany przez amerykańskich krytyków
  Jerzy Skolimowski nie podzielił losu wielu zagranicznych reżyserów, których filmy, prezentowane w USA, często nie są przez tamtejsze media dostrzegane. Amerykańscy krytycy doceniają dorobek polskiego twórcy.
 • Złote Lwy dla "Essential Killing" Skolimowskiego
  Złote Lwy 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał film "Essential Killing" i jego reżyser Jerzy Skolimowski . Platynowe Lwy przyznane zostały, nieobecnym na gali, Tadeuszowi Konwickiemu i Romanowi Polańskiemu. Srebrne wyróżnienie otrzymał Jan Komasa za "Salę Samobójców".
 • Susan Sarandon i Harvey Keitel
  Harvey Keitel, Susan Sarandon, Richard Gere, Sigourney Weaver pojawią się w międzynarodowych produkcjach, współtworzonych przez polskie studia filmowe. Jednym z takich filmów będzie "Kongres" Ariego Folmana, adaptacja utworu Stanisława Lema.
 • "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego uhonorowane już Nagrodą Specjalną Jury w Wenecji
  "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego, "Sala samobójców" Jana Komasy i "Czarny czwartek" Antoniego Krauze zostały zakwalifikowane do Konkursu Głównego 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Festiwal potrwa od 6 do 11 czerwca.
 • "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego uhonorowane Nagrodą Specjalną Jury w Wenecji
  Niezwykłe doświadczenie dla zmysłów, mistrzowsko wyreżyserowana opowieść o żądzy przetrwania - tak francuscy recenzenci piszą o najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". Współprodukowany przez Polskę dramat wszedł w środę na ekrany kin we Francji.
 • "Wszystko co kocham": Olga Frycz i Mateusz Kościukiewicz
  Zdobywców Polskich Nagród Filmowych Orłów 2011: "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego , "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha oraz "Autor Widmo" Romana Polańskiego zobaczymy w Canal+.
 • Jerzy Skolimowski znów nagrodzony
  Jerzy Skolimowski jest nadzwyczajnym gościem festiwalu filmowego na włoskiej wyspie Capri, gdzie zaprezentował swój nagrodzony we wrześniu w Wenecji film "Essential Killing".
 • "Essential Killing"
  W poniedziałek w Walter Reade Theater w Nowym Jorku odbyła się premiera najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". Pokaz nagrodzonego w Wenecji obrazu spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów.