• Kobieta traci włosy
  Co mają hormony do problemu łysienia? Więcej, niż myślisz. W zależności od tego, jak pracują, włosy będą gęste i zdrowie lub - łamliwe i mocno przerzedzone. Testosteron, estrogen, tyroksyna – na to tylko niektóre z hormonów, których wpływ szybko odbije się na wyglądzie twojej czupryny.
 • Pigułki mogą powodować wady wzroku?
  Wady wzroku, jaskra, a w skrajnych przypadkach ślepota - takie zagrożenia czyhają na kobiety, które zażywają pigułki antykoncepcyjne - ostrzegają amerykańscy naukowcy i przedstawiają dowody.
 • Aktywność fizyczna pomaga uchronić się przed rakiem piersi
  Naukowcy zaprosili do badania prawie 400 kobiet i podzielili je na dwie grypy. Chcieli sprawdzić, jak lekka modyfikacja stylu życia sprawi, że ryzyko rozwoju raka piersi spadnie. Doszli do ciekawych wniosków.
 • Hormony odpowiedzialne za wagę ciała?
  Zmagasz się z nadliczbowymi kilogramami? Nie pomagają radykalne diety ani katorżniczy wysiłek? Może winne są hormony i odchudzanie powinnaś zacząć od wizyty u endokrynologa. Zobacz.
 • Naga kobieta
  Już w starożytności był składnikiem tzw. „eliksirów miłości”. Oto naturalny afrodyzjak, który zwiększa ochotę na seks u obu płci. Oprócz tego ma wyjątkowo dużo właściwości prozdrowotnych i poprawiających urodę oraz psychiczne samopoczucie. Mowa o owocach granatu.
 • Jak zapomnieć o kurzych łapkach?
  Eksperymentalny suplement na bazie soi może pomóc kobietom po menopauzie wygładzić tzw. kurze łapki. O wynikach badań informuje pismo medyczne "Menopause".