• Marek Niechciał, prezes UOKiK
  UOKiK porównał te same produkty spożywce w Polsce i Europie Zachodniej, bo takie było polecenie Komisji Europejskiej. Patrząc pobieżnie na wyniki wychodziłoby, że jesteśmy konsumentami gorszej kategorii. - Sprawa nie jest jednak oczywista - mówi nam Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Trwają intensywne prace nad unijną dyrektywą, która wprowadzałaby "urawniłowkę". Niczym obowiązkowe mundurki, jak w Chinach za Mao.
 • Koszyk sklep dyskont zakupy
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów porównał jakość tych samych produktów oferowanych konsumentom w Polsce i Europie Zachodniej i okazało się, że w niektórych przypadkach stwierdzono różnice, np. chipsy niemieckie smażono na oleju słonecznikowym, a polskie na palmowym - poinformował we wtorek Urząd.
 • prof. Ryszard Legutko
  Europa Zachodnia próbuje zrzucić część skutków swojej polityki migracyjnej na Europę Wschodnią i wpada w irytację, gdy ta się opiera – podkreśla w rozmowie z PAP europoseł PiS prof. Ryszard Legutko. W jego ocenie ten konflikt będzie się pogłębiał.
 • Mapa Polski
  Polska jest jednym z pięciu krajów NATO, które wydają na zbrojenia właściwe sumy, pozostałe kraje europejskie w tej kwestii zależne od USA. To m.in. dlatego Donald Trump zdecydował się przyjechać do nas - powiedział w czwartek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
 • Bezpieczeństwo w sieci
  Duński resort obrony skrytykował "bardzo agresywne podejście" Rosji dzień po opublikowaniu raportu, w którym ujawniono, że zagraniczni hakerzy włamali się do e-maili pracowników resortu. Według mediów chodzi o grupę oskarżaną o ingerowanie w wybory w USA.
 • Gazociąg
  Gazprom i spółka projektowa Nord Stream 2 AG zapewniają, że budowa nowego gazociągu nam nie zagraża. „Kraje, które najbardziej obawiają się zależności od jednego dostawcy gazu, dzięki projektowi NS2 najwięcej zyskają” – czytamy w komunikacie tej drugiej firmy. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Wystarczy prześledzić wypowiedzi przedstawicieli Gazpromu niższego szczebla - piszą analitycy z firmy Salvor i Wspólnicy
 • Flagi Grecji i Polski na puzzlach
  Przegoniliśmy w poziomie życia pierwszy kraj zachodniej Europy. Za dwa lata pokonamy kolejny - Portugalię - pisze "Rzeczpospolita".
 • Uchodźcy dopływają do Lesbos
  Co najmniej od czasów Oświecenia w naszym myśleniu – i to w jego głównym nurcie – obecne są humanizm i uniwersalizm. Naturalnie liczne były postawy czy poglądy odmienne, jednak humanizm i uniwersalizm dominowały i dominują. Także w myśli chrześcijańskiej. Sądzimy przecież, że wszyscy ludzie są tacy sami i w równym stopniu przysługuje im godność. Nawet jeżeli uważamy, że kultura europejska jest inna, to nie ośmielamy się twierdzić, że jest lepsza. Poglądy takie stoją u podstaw wszystkich cywilizowanych konstytucji i samej idei praw człowieka. Bez humanizmu i uniwersalizmu nie byłoby ani Europy w jej obecnej formie, ani nas samych.
 • Władimir Putin
  Prezydent Rosji zapewnia, że budowa drugiego gazociągu pod Morzem Bałtyckim, omijającego Polskę, Ukrainę i Słowację nie uderza w żadne z państw. Nord Stream 2 to projekt Gazpromu i koncernów z Europy Zachodniej.
 • Tłum imigrantów przed dworcem w Budapeszcie
  Od początku 2011 r., czyli od kiedy liczba imigrantów forsujących granice Unii zwiększyła się w efekcie arabskiej wiosny, Frontex odnotował niemal 950 tys. nielegalnych prób przedostania się do Unii. To mniej więcej tyle, ilu imigrantów zyskuje rocznie prawo do legalnego pobytu w USA. Przy czym Stany Zjednoczone mają 320 mln mieszkańców, a państwa unijne łącznie 507 mln.