• Płowdiw
  Płowdiw, miasto z historią sięgającą czasów starożytnych, w którym przeplątają się ślady kultury trackiej, greckiej, rzymskiej i bułgarskiej, miasto w którym swoje ślady pozostawiły mniejszości turecka, ormiańskia i żydowska, jest stolicą europejskiej kultury w 2019 r. W sobotę pod hasłem „Razem” odbędzie się uroczysta inauguracja przeglądu.
 • Koncert Davida Gilmoura we Wrocławiu
  David Gilmour, Ennio Morricone, Rammstein, Limp Bizkit, Lech Janerka, OCN, Miuosh, Jimek, L.U.C, światowej klasy orkiestry symfoniczne z całego świata – to tylko niektóre z muzycznych atrakcji, jakie Wrocław przygotował w mijającym roku dla fanów najróżniejszych dźwięków. Rok 2016 był dla muzyki rokiem bardzo pracowitym, bardzo intensywnym. Tak ostatnie 12 miesięcy Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury podsumowała Agnieszka Franków-Żelazny, kurator ds. muzyki ESK. Co jeszcze działo się w tym roku w tym mieście?
 • Kadr z filmu "Zabirskie Point"
  W tym roku American Film Festival znalazł swój własny sposób, by celebrować tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przyznany Wrocławiowi. Jest nim przegląd filmów, pokazujący Amerykę widzianą oczami europejskich reżyserów, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł Wima Wendersa.
 • Gdańska starówka
  "Tak jak w piosence Wojciecha Młynarskiego: >>robimy swoje<<. Uważam, że nasza aplikacja była najbardziej integralna i interesująca dla Europy i Europejczyków, wskazywała i przypominała fundamenty europejskiego kontynentu, czyli wolność i solidarność. Komisja była innego zdania, miała do tego prawo" - powiedział  prezydent Gdańska Paweł Adamowicz o przyznaniu Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.
 • Wrocławski ratusz
  Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku - zdecydowała we wtorek w Warszawie Komisja Selekcyjna złożona z ekspertów z UE i Polski. Dzięki temu tytułowi miasto będzie promować polską kulturę w Europie.